Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Hallo hier Hilversum

Featured Replies

Geplaatst

Volgend jaar november bestaat de radio in Nederland 100 jaar.

Ter gelegenheid daarvan is er deze week een podcast begonnen over 100 jaar radio, Hall hier Hilversum.

Er komen 50 afleveringen van, met ieder een thema.

hier deel 1 met als thema kinderprogramma's.

 

Hallo hier Hilversum deel 1

Geplaatst
  • Auteur

deel 2 van de podcast-serie Hallo hier Hilversum.

Deze keer gaat het over 'radioherdenken als warme kluwen'.

 

deel 2

 

Veel plezier!

Geplaatst
19 uur geleden zei Jan-Fre:

deel 2 van de podcast-serie Hallo hier Hilversum.

Deze keer gaat het over 'radioherdenken als warme kluwen'.

 

deel 2

 

Veel plezier!

 

'radioherdenken als warme kluwen'. ?

Geplaatst
Op ‎16‎-‎11‎-‎2018 om 15:14 zei Jan-Fre:

deel 2 van de podcast-serie Hallo hier Hilversum.

Deze keer gaat het over 'radioherdenken als warme kluwen'.

 

deel 2

 

Veel plezier!

Dank je Jan-Fré. Wordt het ook ergens uitgezonden of zijn het alleen podcasts?

bewerkt door Albatrosstudio

Geplaatst
  • Auteur

deel 3 van de podcast serie Hallo Hier hilversum. (alleen podcast, geen uitzending Douwe)

Titel van deze aflevering: "Wie de jeugd heeft"

 

deel 3

Geplaatst
Op 18-11-2018 om 18:28 zei Albatrosstudio:

Dank je Jan-Fré. Wordt het ook ergens uitgezonden of zijn het alleen podcasts?

Als je ze luistert hoor dat het podcasts alleen zijn

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Geplaatst

Deel 7 met een storende fout. Ze meldden dat de aanslag op Mebo 2 n 73 was. wel wordt Stichting Nrderney en Nies Zack een paar keer genoemd-

Geplaatst

Nou, ik hoor wel meer foutjes, zoals R Merkur op MG ipv FM.

Maritime Off Bill etc, ipv Marine.

 

Beetje rommelig t geheel.

  • 5 weeks later...
Geplaatst

Ik heb de moeite genomen een paar afleveringen te beluisteren inclusief een deel over zeezenders. Wat een kinderlijke kleuters die Bijlo en Jochems. Los van alle feitelijke onjuistheden. Ik ben afgehaakt. Alleen al de gedachte dat er 50 afleveringen komen...…..

bewerkt door Albatrosstudio

Geplaatst
11 uur geleden zei rauhfaser:

Benieuwd wat jullie van onze serie op NH vinden.

 

https://itunes.apple.com/nl/podcast/100-jaar-radio/id1446270053?mt=2

 

Edwin

Ik heb 1 aflevering beluisterd maar de rest hoef ik niet te horen. Er worden constant hele flauwe grappen gemaakt die naar mijn mening meer  passen in Dit Was Het Nieuws dan in een serie over 100 jaar radio!

Geplaatst
Op 28-1-2019 om 13:53 zei rauhfaser:

Benieuwd wat jullie van onze serie op NH vinden.

 

https://itunes.apple.com/nl/podcast/100-jaar-radio/id1446270053?mt=2

 

Edwin

Beste Edwin,

 

Normaal gesproken ben ik niet zo van het reageren en mijn mening geven, maar aangezien je benieuwd bent wat wij er van vinden geef ik je hierbij mijn mening naar aanleiding van het beluisteren van aflevering 4.

 

Allereerst wil ik aangeven dat ik enorm heb genoten van de radioreeks 50 jaar 3FM op KXRadio. Ik heb bepaalde afleveringen wel 2 of 3 keer beluisterd. Dat zal ik met de 100 jaar radio podcasts van NH Radio niet zo snel doen. Sterker nog, ik weet niet of ik de rest nog ga beluisteren.

 

Die Harm Edens wordt na 10 minuten al vervelend met z'n "Dit was het nieuws toontje" en flauwe grappen, maar nog erger is zijn mening over de fragmenten en zijn commentaar over teksten en slogans in spotjes. Aflevering 4 gaat over radiostations die niet meer bestaan en van het grootste deel van die stations had Harm nog nooit van gehoord en dat is volgens hem, na het beluisteren van bijvoorbeeld een fragment van 15 seconden of een spotje wel duidelijk waarom die stations niet meer bestaan.

 

Los van mijn bovenstaande ergenis vind ik het redactioneel op bepaalde momenten ook niet heel erg sterk. Ik noem er een paar. RTL Radio kreeg ergens in een grote stad een FM frequentie, Love radio die in plaats van Power FM kwam wordt niet verteld, Holland FM dat door Willem van Kooten opgericht zou zijn, niet de naam van Martin Banga noemen, die naast Jerney Kaagman voor een groot deel verantwoordelijk was voor de lobby in Den Haag, en met zijn politieke achtergrond er mede verantwoordelijk voor was dat Radio Noordzee een FM frequentie kreeg, en niet te vergeten de belangen van Buma Stemra met een financiële lening voor Radio Nationaal en zo kan ik nog wel even doorgaan. De mening van de heer Edens lijkt er meer toe te doen dan de werkelijke feiten.

 

Als ik een tip mag geven. Stop met Harm Edens en nodig gasten of DJ's uit die zelf betrokken waren bij die radio projecten, want die kunnen met hun eigen verhalen nog wat toevoegen. De radioreeks op KXradio was daar een goed voorbeeld van.

 

Grt,

 

Peter

bewerkt door pvanklei

Geplaatst

Ik heb ook geprobeerd te luisteren. Mijn voorstel is om ook te stoppen met heer Snijders, de zichzelf benoemde media deskundige.........

En zo zie je maar weer;"radio maken is toch echt een vak"

 

Maar ja, wie moet het dan doen?  

bewerkt door Juul

Geplaatst

Leuke discussie... Allereerst zit de NH serie veel beter in elkaar dan die van de NPO. Ik heb twee afleveringen beluisterd : deel 00 en 01.

Ik heb ze onderweg op de fiets beluisterd en tijdens de 01 aflevering begon ik me in de loop van de podcast te ergeren. Onder andere aan het constant commentaar geven bij de fragmenten. Gelukkig zat de productie op zich goed in elkaar, Ik vind alleen dat de aandacht te veel uitging naar de laatste 20 jaar.  De postcast ging over de ochtendshows/programma''s en ik heb dacht ik alleen Eddie Becker van Veronica gehoord en Klaas Vaak/Tom Mulder pas op Hilversum 3.

 

Het lijkt me iets voor OVT van de VPRO om iets dergelijks uit te zenden...

Ik ga de rest van de afleveringen nog beluisteren..

 

Hans Marijs

 

Ik beluister ze overigens op mijn Android telefoon via de Podcast Addict app.

 

bewerkt door hans558

Geplaatst

Dank allen!

Ik zal de kritiek op het commentaar leveren doorgeven aan Arjan. Hij heeft wel zelf gekozen voor de presentatievorm 'met een knipoog' en de interactie met Harm. Tja, daar hou je van of niet.

Zelf hoor ik Harm ook wel opmerkingen maken die niet de mijne zijn (of een radiostation als Kink FM wel erg makkelijk afserveren), maar dat is wat mij betreft aan hem.

Richting Juul, Powermusic e.a: van de serieuze, Poster-achtige manier houd ik zelf ook erg, maar ik vind die relativering uit deze serie ook wel wat hebben. 'Stoppen met de heer Snijders'?: ikzelf kan uitstekend met Arjan samenwerken, als er iemand een radiohart heeft, is hij het. Zijn boeken over het publieke Veronica en over 50 jaar 3FM (waar ik zelf ook aan meewerkte) zijn volgens mij zeer doorwrocht. Hij maakt deze serie in zijn vrije uurtjes in het weekend en 's avonds op het radiostation waar hijzelf de baas is.
Mijn bijdrage aan de serie is het aanleveren (en monteren) van de historische audio en het meedenken over thema's en gasten (elke drie, vier afleveringen is er een gast). Een 'hell of a job' noemen ze dat, Juul, zo moet een voormalig medewerker aan Poster weten. Het even terugmonteren van de maanlanding van twee uur naar drie minuten kostte me van de week al ruim een uur.  Dat is dan een van de 15 of 20 fragmentjes in één aflevering. Dat doen wij, uit liefde voor het medium, in ruil voor 'een sinaasappel en een boekenbon'.


Inhoudelijk:
We proberen wel degelijk zover mogelijk terug te gaan in de geschiedenis. De Tweede Wereldoorlog en het naoorlogse amusement komen ook nog aan bod. 
Dat bij de aflevering over ochtendshows het zwaartepunt wat ligt op de laatste decennia is niet heel vreemd: het fenomeen 'ochtendshow' is pas na 1990 in Nederland tot volle wasdom gekomen. In de jaren 70 behoorden Mulder en Meurders tot de weinigen die het vak verstonden. Zij zijn ook beide aan bod gekomen. Natuurlijk had ik Klaas Vaak's fantastische ochtendshow op 192 ook kunnen laten horen (door Veronica overigens zelf vakkundig de nek omgedraaid in '72), maar dat komt waarschijnlijk wel goed bij de afleveringen die we van de zomer over de zeezenders gaan maken.

In de opmerkingen over feitelijke onjuistheden over Holland FM zit vast een kern van waarheid. Bedenk wel dat dit geen 'encyclopedische' serie is. Harm en Arjan praten, als radioliefhebbers onder elkaar, over de radiogeschiedenis op basis van de fragmenten. Dan schiet er weleens iemand iets te binnen dat hij niet voor 100 procent paraat heeft. De ander reageert. Inderdaad, dit is een andere vorm dan een presentator met uitgeschreven teksten voor zijn neus.
 

Jammer als er mensen zijn die afhaken, voor de 'volhouders' blijf ik beschikbaar voor opbouwend kritische opmerkingen.

 

Edwin

Gearchiveerd

Deze discussie is nu gearchiveerd. Reageren is niet meer mogelijk.

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.