Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Alle activiteit

Deze tijdlijn wordt automatisch bijgewerkt

  1. Afgelopen uur
  2. Vandaag
  3. De Japanse publieke omroep NHK heeft zijn internationale radiodienst in de Japanse taal tijdelijk uitgebreid naar een 24-uursuitzending op de kortegolf. Aanleiding zijn de militaire aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran en de daaropvolgende spanningen in de regio. Volgens de omroep zijn internet- en telefoonverbindingen in delen van het Midden-Oosten instabiel, waardoor de toegang tot Japanstalige informatie beperkt is. Kortegolf wordt in dergelijke omstandigheden beschouwd als een relatief robuust medium, omdat signalen rechtstreeks vanuit Japan of via internationale relaisstations worden uitgezonden en onafhankelijk zijn van lokale netwerkinfrastructuur. In tegenstelling tot onlineplatforms, die door storingen of ingrepen kunnen uitvallen, is het blokkeren van kortegolfsignalen technisch complexer. Met de maatregel geeft NHK invulling aan de publieke taak om Japanse staatsburgers in het buitenland van betrouwbare informatie te voorzien. Normaal gesproken verzorgt de omroep dagelijks zes uur kortegolfuitzendingen gericht op het Midden-Oosten. Vanwege de actuele situatie is dat aanbod uitgebreid naar een doorlopende programmering de klok rond. In het programma-aanbod zijn onder meer uitzendingen van NHK Radio 1 opgenomen, aangevuld met internationale nieuwsbulletins in het Japans en veiligheidsinformatie voor reizigers. Daarbij wordt gebruikgemaakt van actuele reisadviezen en situatierapporten van het Japanse ministerie van Buitenlandse Zaken, inclusief informatie over de ontwikkelingen in Iran. De uitzendingen verlopen deels via het zendstation Yamata van KDDI in Koga en via buitenlandse relaisstations, waaronder een locatie in Frankrijk. Door de technische eigenschappen van de kortegolf dienen luisteraars gedurende de dag van frequentie te wisselen. Uitzendingen via zendstation Yamata (Japan) – tijden in Japan Standard Time: 01:00–02:00 – 11.915 kHz 02:00–04:00 – 11.670 kHz 04:00–06:00 – 9.665 kHz 06:00–08:00 – 11.675 kHz 08:00–10:00 – 11.660 kHz 10:00–14:00 – 17.560 kHz 14:00–18:00 – 9.700 kHz 18:00–22:00 – 9.740 kHz 22:00–23:00 – 11.685 kHz 23:00–01:00 – 9.450 kHz Uitzendingen via relaisstation Frankrijk – tijden in Japan Standard Time: 02:00–04:00 – 11.800 kHz 12:00–14:00 – 6.150 kHz NHK, voluit Nippon Hoso Kyokai, is de enige publieke omroeporganisatie van Japan en wordt gefinancierd via omroepbijdragen van Japanse huishoudens. De organisatie verzorgt nieuws-, informatie-, educatieve en culturele programma’s voor binnen- en buitenland.
  4. Gisteren
  5. Ljf antwoordde op een discussie van Jochem Bootsma in Nederland
  6. peterh3 is lid geworden van de gemeenschap
  7. Maupi antwoordde op een discussie van Jochem Bootsma in Nederland
  8. Camal antwoordde op een discussie van Jochem Bootsma in Nederland
  9. mukke67 is lid geworden van de gemeenschap
  10. Ben antwoordde op een discussie van Ben in Zeezenders
  11. F Pruim antwoordde op een discussie van Jochem Bootsma in Nederland
  12. Botia antwoordde op een discussie van Jochem Bootsma in Nederland
  13. Gordon is maandag niet te horen in de ochtendshow op Radio 10. De zanger en presentator verbleef voor vakantie in Australië, maar kan door geschrapte vluchten niet op tijd terugkeren naar Nederland. De verstoringen in het vliegverkeer hangen samen met de recente escalatie in het Midden-Oosten. Zaterdagochtend werd bekend dat de Verenigde Staten en Israël aanvallen hebben uitgevoerd op doelen in Iran met als doel het bewind daar te verzwakken. Iran reageerde daarop met onder meer raketaanvallen op Tel Aviv en Dubai. Als gevolg van de oplopende spanningen zijn in de regio diverse vluchten geannuleerd of omgeleid. Gordon meldde dat hij oorspronkelijk om 06:00 uur zou vertrekken, maar dat zijn vlucht is geschrapt. Volgens hem wordt nu gezocht naar een alternatieve route richting Nederland, waarbij meerdere tussenstops nodig zijn, onder meer via Bangkok en Istanbul. Door deze omweg loopt zijn terugkeer vertraging op. De presentator gaf aan te verwachten dinsdag weer in de ochtenduren aanwezig te zijn op Radio 10. In een videoboodschap liet Gordon weten geschrokken te zijn van de beelden van explosies in Dubai, een stad waar hij eerder enige tijd woonde. De ontwikkelingen in de regio zorgen niet alleen voor geopolitieke spanningen, maar hebben ook directe gevolgen voor het internationale luchtverkeer en daarmee ook voor de radioprogrammering in Nederland.
  14. Jochem Bootsma antwoordde op een discussie van Jochem Bootsma in Nederland
  15. Vanaf 4 maart is de documentaire Het langhuis, de voorouders en mensenvlees beschikbaar in de feed van DOCS, op NPO Luister en alle podcastplatforms. Radiomaker Jan Maarten Deurvorst volgt hoogleraar antropologie Jaap Timmer in West Papoea bij de Asmat, een stam van jagers en verzamelaars. Centraal in de documentaire staat de bouw van een langhuis, een tijdelijk bouwwerk van soms wel veertig meter dat zowel dient voor de verering van voorouders als voor sociale bijeenkomsten. In het afgelegen dorp As Atat worden de handelingen rond het langhuis uitgevoerd volgens een ritueel protocol dat verbonden is met mythes en het oorsprongsverhaal van de stam. De documentaire belicht het cyclische wereldbeeld van de Asmat. Kunst en creatiedrift spelen een grote rol: er worden continu houtsnijwerken en levensgrote bisj-beelden gemaakt. Alles in de natuur is onderhevig aan een terugkerende cyclus; wat aan de natuur wordt onttrokken, moet ook weer teruggegeven worden. Dit principe stond ook centraal in historische gebruiken, zoals het koppensnellen en ritueel kannibalisme, die nu zijn verdwenen maar destijds verweven waren met het cyclische denken van de stam. Daarnaast biedt de documentaire een blik op de zelfstandigheid en overlevingskracht van de Asmat. Nederlandse kunstenaar Roy Villevoye, die ook aan het woord komt, beschrijft hoe de stam in de wildernis snel bivak, vuur en voedsel kon regelen. De Asmat wisten hun eigen cultuur en levenswijze te behouden, buiten religieuze invloeden en markteconomie. De documentaire is onderdeel van DOCS, de documentaire podcast van de publieke omroep onder eindredactie van NTR en VPRO, met presentatie door Dija Kabba. Beschikbaarheid: vanaf 4 maart op NPO Luister en alle podcastplatforms.
  16. Ben antwoordde op een discussie van Ben in Zeezenders

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Account

Navigation

Zoeken

Zoeken

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.