Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Ongelezen bijdragen

Toont alle bijdragen geplaatst in de afgelopen 100 dagen.

Deze tijdlijn wordt automatisch bijgewerkt

  1. Afgelopen uur
  2. Harm antwoordde op een discussie van Andree in Stamtafel
  3. Vandaag
  4. Jan Lohan wordt de nieuwe presentator van de ochtendshow van 104.6 RTL en volgt daarmee Arno Müller op, die na 35 jaar afscheid neemt van het programma. De wissel vindt plaats binnen de populaire ochtendshow Die Morgencrew – Berlins und Brandenburgs lustigste Morgenshow, die vanaf 29 juni 2026 met een nieuwe stem verdergaat. Lohan komt over van Radio Potsdam, waar hij sinds 2022 de ochtenduitzending presenteerde. De nieuwe ochtendhost groeide op in Berlijn en gaf eerder aan dat hij met de Morgencrew is opgegroeid, wat volgens hem heeft bijgedragen aan zijn interesse in radio. Zijn benoeming wordt gezien als een stap naar een nieuwe generatie binnen het ochtendprogramma van 104.6 RTL. Volgens de zenderleiding is gekozen voor een frisse persoonlijkheid die past bij de huidige ontwikkeling van het programma. Daarbij wordt gewezen op zijn ervaring in de regio Berlijn-Brandenburg en zijn manier van presenteren, die aansluit bij zowel radio als digitale platforms. Arno Müller blijft nog tot eind juni te horen met zijn laatste uitzending op 26 juni, waarna hij de ochtendshow overdraagt aan zijn opvolger. Naast de presentatie van de Morgencrew gaf Müller ook jarenlang richting aan het programma als programmadirecteur van 104.6 RTL. De eerste uitzending met Jan Lohan als nieuwe host staat gepland voor 29 juni 2026.
  5. De Belgische publieke omroep BRF heeft zijn nieuwe studio in Brussel in gebruik genomen. Met de officiële opening van het nieuwe mediagebouw Media Square op 18 juni verhuist de Duitstalige omroep naar een modern onderkomen in het hart van het complex. De Brusselse redactie beschikt daar over een radiostudio, een productieruimte en een kantoor met vier werkplekken. De BRF is al sinds 1945 actief vanuit Brussel. De Duitstalige redactie was aanvankelijk gevestigd in het Flagey-gebouw en verhuisde in 1977 naar het gezamenlijke omroepgebouw van RTBF en VRT aan de Reyerslaan. Met de ingebruikname van Media Square krijgt de Brusselse redactie voor de derde keer een nieuwe standplaats. Media Square is gebouwd op het terrein van de voormalige RTBF-locatie in de Brusselse gemeente Schaarbeek. Het nieuwe mediagebouw beslaat ongeveer 38.000 vierkante meter en biedt ruimte aan negentien radio-, televisie- en multimediostudio’s. Hoewel het complex compacter is dan het vorige omroepgebouw, is het ingericht met moderne technologie en een efficiëntere werkomgeving. Het gebouw werd op 18 juni officieel geopend tijdens een ceremonie waarbij ook koning Filip en koningin Mathilde aanwezig waren. Tegelijkertijd begon voor de BRF de uitzending vanuit de nieuwe studio. Volgens BRF-directeur Alain Kniebs heeft de aanwezigheid in Media Square een belangrijke symbolische waarde. De Brusselse redactie volgt al ruim tachtig jaar de Belgische actualiteit in het Duits en ziet het nieuwe gebouw als een plek waar moderne techniek en samenwerking samenkomen. De omroep wil vanuit Brussel de Duitstalige Gemeenschap blijven vertegenwoordigen en de ontwikkelingen in België van dichtbij blijven volgen. Daarbij spreekt de BRF zijn waardering uit voor de samenwerking met RTBF. Vanuit de Brusselse studio verzorgen studiochef Roger Pint, journalisten Kay Wagner en Boris Schmidt en productieassistent Andrea Razafintsalama dagelijks nieuwsberichten, achtergrondverhalen, analyses, livebijdragen en speciale uitzendingen. Ook de dagelijkse persoverzichten en bijdragen voor BRF Aktuell en de overige radioprogramma’s worden hier gemaakt. De berichtgeving richt zich vooral op België, de Europese Unie en de NAVO. Afbeelding: nieuwe BRF studio in Media Square (foto BRF)
  6. Ben antwoordde op een discussie van BoscoTheMan82 in Overige landen
  7. Barry Brand is de nieuwe presentator van de middagshow op Hot Dance Radio. Hij is vanaf nu iedere werkdag tussen 15:00 en 18:00 uur te horen op het radiostation. Volgens programmaleider Bert Wolters haalt Hot Dance Radio met Brand een ervaren radiomaker binnen die goed past bij het Dance AC-format van de zender. Zijn ervaring, enthousiasme en passie voor radio sluiten volgens hem goed aan bij de programmering. Voor Barry Brand betekent het programma zijn terugkeer op de radio na een afwezigheid van een jaar. Op initiatief van radiocollega Anthony Timmers kwam hij in contact met het team van Hot Dance Radio. Dat gesprek overtuigde hem snel om weer achter de microfoon plaats te nemen. Volgens Brand merkte hij pas hoezeer hij het radiomaken had gemist toen hij opnieuw de studio binnenstapte. Hot Dance Radio richt zich op luisteraars tussen de 30 en 55 jaar die zijn opgegroeid met dance. De zender draait een mix van bekende dancehits uit de 90s, 00s, 10s en recente producties. Barry Brand is iedere werkdag van 15:00 tot 18:00 uur te horen op Hot Dance Radio.
  8. Radio 538 staat van vrijdag 26 juni tot en met vrijdag 3 juli volledig in het teken van de 90s Top 1000. Acht dagen lang zijn de duizend favoriete hits uit de jaren 90 te horen, gekozen door de luisteraars. Op zaterdag 4 juli volgt een extra uitzending waarin de honderd hoogst genoteerde nummers uit de lijst nogmaals worden gedraaid. De uitzending begint op vrijdag 26 juni om 10:00 uur en loopt die dag door tot 18:00 uur. Op zaterdag 27 juni is de lijst te horen van 09:00 tot 19:00 uur en op zondag 28 juni van 09:00 tot 21:00 uur. Van maandag 29 juni tot en met donderdag 2 juli wordt de 90s Top 1000 dagelijks uitgezonden tussen 09:00 en 21:00 uur. De ontknoping volgt op vrijdag 3 juli van 08:00 tot 18:00 uur, waarna de honderd populairste nummers een dag later nog eenmaal voorbijkomen tussen 09:00 en 18:00 uur. De 90s Top 1000 begon in 2019 als de 90s Top 538. Sindsdien is de lijst steeds verder uitgebreid. In 2024 groeide de hitlijst naar 750 nummers en vorig jaar werd dat een Top 1000. De volledige volgorde wordt samengesteld op basis van de stemmen van de luisteraars. DJ Paul Elstak voert de lijst al drie edities op rij aan met Rainbow in the Sky. Alleen tijdens de eerste editie in 2019 stond een ander nummer bovenaan: Wonderful Days van Charly Lownoise & Mental Theo. De top 10 van vorig jaar: DJ Paul Elstak – Rainbow in the Sky Backstreet Boys – Everybody (Backstreet’s Back) Robbie Williams – Angels 2 Unlimited – No Limit AC/DC – Thunderstruck Coolio featuring L.V. – Gangsta’s Paradise Snap! – Rhythm Is a Dancer Anouk – Nobody’s Wife Spice Girls – Wannabe Guns N’ Roses – November Rain Alle eerdere edities van de 90s Top 1000 zijn terug te vinden op Hitnoteringen. Ook de statistieken van de vorige editie laten zien welke artiesten populair zijn onder de luisteraars. De Backstreet Boys, Michael Jackson en Marco Borsato waren ieder met tien nummers vertegenwoordigd in de lijst. Van deze drie behaalde de Backstreet Boys de hoogste klassering met Everybody (Backstreet’s Back) op plaats 2. Wie invloed wil uitoefenen op de volgorde van de lijst, kan nog stemmen op zijn of haar favoriete nummers uit de jaren 90 via de website van Radio 538. Luisteraars die stemmen en tijdens de uitzending aan bod komen, maken daarnaast kans op een exclusief 538-trainingsjack. Afbeelding: 90s Top 1000 logo (foto Radio 538/Hitnoteringen)
  9. Gisteren
  10. Ik weet niet wat het landelijke beeld is, maar mijn persoonlijke ervaring met nieuwere dab-radio's is dat dit probleem zich eigenlijk nog maar weinig voordoet, ook niet in de auto. Misschien moet je eens kijken of je radio een firmware-update nodig heeft. Die biedt oplossingen voor bekende ontvangstproblemen en verbeterde compatibiliteit met uitzendnormen. Zo'n radio is eigenlijk een soort computer. Bij veel publieke omroepen in West-Europa moet worden bezuinigd en alle kleine beetjes helpen. Dat is eerder een politieke dan een commerciële kwestie.
  11. Gaat het over DAB+ of over DVB-T? Beide worden genoemd. Hier in NL zit DAB+ in VHF band 3 en DVB-T in UHF band 4. Rink
  12. In Duitsland wijzigt Mitteldeutsche Rundfunk (MDR)vanaf 12 oktober 2026 de verspreiding van zijn klassieke muziekaanbod. Op die datum stopt de DAB+-uitzending van MDR Klassik en wordt de vrijgekomen capaciteit gebruikt voor BR Klassik. De nieuwe zender zal worden aangevuld met speciaal geselecteerde bijdragen uit de deelstaten Saksen, Saksen-Anhalt en Thüringen. De wijziging hangt samen met de hervormingen die binnen de ARD worden doorgevoerd. Sinds 1 december 2025 geldt een nieuw hervormingsverdrag, waarin is vastgelegd dat het aantal radiozenders van de ARD uiterlijk in 2027 wordt teruggebracht tot maximaal 53. Ook de MDR past zijn zenderaanbod daarop aan en richt het klassieke muziekaanbod voortaan meer op digitale verspreiding. Volgens de omroep blijven de inhoud, programma’s en redactionele expertise behouden, maar worden deze op een andere manier aangeboden. Klassieke muziek krijgt een grotere rol binnen MDR Kultur en zal daarnaast beschikbaar zijn via digitale diensten zoals streams, podcasts, ARD Sounds en de ARD Mediathek. Daarmee wil de MDR beter aansluiten bij de manier waarop het publiek tegenwoordig media gebruikt. De regionale verslaggeving over het muziekleven in Saksen, Saksen-Anhalt en Thüringen blijft eveneens onderdeel van het aanbod. Concertregistraties, live-uitzendingen en reportages uit de regio blijven worden geproduceerd. Ook bestaande producties zoals de podcastserie Bach-Kanal met Michael Maul en Bernhard Schrammek en het Orgelmagazin blijven bestaan en worden ondergebracht binnen de vernieuwde programmering. Met de samenwerking tussen MDR en BR worden regionale bijdragen uit Midden-Duitsland ook via BR Klassik uitgezonden, waardoor ze een groter publiek in heel Duitsland bereiken. De MDR benadrukt dat de culturele opdracht van de omroep ongewijzigd blijft. De veranderingen zijn bedoeld om het aanbod van klassieke muziek beter toegankelijk te maken via digitale kanalen, terwijl de aandacht voor de cultuur en muziek uit Midden-Duitsland behouden blijft.
  13. Qmusic heeft zaterdagavond de eerste stadioneditie van de Foute Party gehouden. Het uitverkochte Philips Stadion in Eindhoven trok ruim 30.000 bezoekers, die eerst gezamenlijk de WK-wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Zweden volgden. Na de overtuigende 5-1 overwinning van Oranje ging het evenement over in een avond vol optredens van nationale en internationale artiesten. De avond begon met een pre-show waarin Marco Schuitmaker live het Wilhelmus zong. Vervolgens werd de interland op grote schermen uitgezonden. Direct na het laatste fluitsignaal nam Q-dj Menno Barreveld, bekend van het Foute Uur, het publiek mee naar ‘The Temple of Fout’, waarmee de muzikale programmering officieel van start ging. De Vengaboys openden het feest met een reeks bekende hits. Daarna volgden optredens van onder anderen Melanie C, 3T, Toy-Box, K-otic en Kris Kross Amsterdam. Tijdens dat laatste optreden verscheen Henny Huisman als verrassingsgast op het podium. Met het nummer Met Z’n Allen zorgde hij voor een herkenbaar moment bij het publiek. De afsluiting was in handen van K3, die samen met Donnie het nummer Schaduw bracht. Daarna volgde Oya Lélé, dat eerder deze week door de luisteraars van Qmusic werd gekozen als de nieuwe nummer 1 van de Foute 1500. De Foute Party vindt zijn oorsprong kort na de start van Qmusic in 2005, toen de zender begon met het Foute Uur. De eerste editie van het evenement werd gehouden in de kantine van de radiozender. Sinds 2008 vond de Foute Party jaarlijks plaats in de Brabanthallen, waar het uitgroeide tot een evenement met duizenden bezoekers. Dit jaar verhuisde het feest voor het eerst naar een voetbalstadion, waarmee een nieuw hoofdstuk aan de geschiedenis van het evenement werd toegevoegd. Afbeelding: K3 tijdens de Qmusic Foute Party in het Philips Stadion (foto Qmusic)
  14. De Zwitserse publieke omroep SRG heeft de stap gezet richting een terugkeer op de FM-band en heeft hiervoor al officiële aanvragen ingediend bij het Bundesamt für Kommunikation (BAKOM). Daarmee wordt de herinvoering van analoge radio-uitzendingen concreter, al ontbreekt nog een exacte planning voor de herstart van de verschillende programma’s. Volgens de SRG is het besluit genomen na een parlementaire beslissing om FM langer in stand te houden. De organisatie geeft aan dat het doel is om zo snel mogelijk opnieuw via FM uit te zenden, maar benadrukt dat dit afhankelijk is van meerdere factoren, waaronder de toekenning van de concessie en het afronden van technische en contractuele afspraken. Pas wanneer al deze onderdelen geregeld zijn, zal een gedetailleerde planning worden gedeeld. Welke radioprogramma’s als eerste via FM terugkeren, is nog niet bekendgemaakt. De SRG laat weten deze informatie later te communiceren zodra de voorbereiding volledig is afgerond. In de aanloop naar de mogelijke herstart is al wel activiteit rond bestaande zenders waargenomen. Op een voormalige SRF 3-frequentie rond 91,7 MHz werd tijdelijk een signaal met een meettoon en de RDS-aanduiding SRF 3 ontvangen. De waarneming werd gemeld door luisteraars in onder meer de regio Bern en het Seeland. De Swisscom bevestigt dat het hierbij om een technische fout ging tijdens een controle van een zendinstallatie. Volgens de organisatie is er per ongeluk een verkeerde handeling uitgevoerd door een medewerker, waardoor tijdelijk een signaal werd uitgezonden dat niet bedoeld was voor regulier gebruik. De fout is daarna hersteld en verdere details zijn niet verstrekt. Ook het BAKOM bevestigt dat het signaal kortstondig is uitgezonden. Een technisch specialist geeft aan dat dergelijke meettonen gebruikelijk zijn bij het afstellen van zendinstallaties. Daarbij wordt niet gewerkt met een regulier programma, maar met technische signalen om de werking van de installatie te controleren en te testen of er geen verstoring optreedt op andere frequenties. De bijbehorende RDS-aanduiding kan tijdens dergelijke tests eveneens zichtbaar worden op radio-ontvangers. De SRG stopte eind 2024 met uitzendingen via FM als gevolg van eerder gemaakte afspraken met overheid en radiobranche. Inmiddels stelt de organisatie dat de omstandigheden zijn veranderd en dat de bestaande plannen voor digitale distributie worden aangevuld met de mogelijkheid om opnieuw analoog uit te zenden. Digitale distributie blijft daarbij het belangrijkste platform, aangezien het merendeel van de luisterminuten via digitale kanalen plaatsvindt. Wanneer de terugkeer van SRG-programma’s op FM daadwerkelijk van start gaat, is nog niet vastgesteld.
  15. Van der Sanden had er beter aan gedaan om gewoon tegen de vpro te zeggen: 'Waar heb dat nou voor nodig!'
  16. De Medienrat van de Duitstalige Gemeenschap van België heeft de officiële aanvraagprocedure geopend voor twee belangrijke FM-frequenties in het oosten van het land. De oproep is op woensdag 17 juni 2026 gepubliceerd in het Belgisch Staatsblad en vormt een volgende stap in de herziening van de vergunningen voor commerciële radio in Oost-België. Het gaat om de frequenties 100,5 MHz vanuit Eupen en 107,6 MHz vanuit Wallerode/Honsfeld. Beide vormen samen het belangrijkste deel van het zendnetwerk waarop momenteel het programma van 100,5 DAS HITRADIO, eigendom van regioMEDIEN AG, wordt uitgezonden. De zender op 100,5 MHz heeft een maximaal vermogen van 13,3 kilowatt en is ook buiten België goed te ontvangen, onder meer in delen van Duitsland en Nederland. De frequentie 107,6 MHz beschikt over een maximaal vermogen van 1,3 kilowatt. Volgens de voorwaarden van de aanvraagprocedure worden beide frequenties uitsluitend als één pakket toegewezen. De Medienrat stelt dat deze combinatie noodzakelijk is om een dekkend zendnetwerk in de regio te kunnen realiseren. Aanvragen die betrekking hebben op slechts één van de twee frequenties worden daarom niet in behandeling genomen. Geïnteresseerde radio-omroepen moeten hun aanvraag laten voldoen aan de bepalingen van het Mediadecreet van 2021. Daarbij moet niet alleen worden aangetoond dat de technische uitvoering geen storingen veroorzaakt, maar ook dat de beschikbare zendcapaciteit efficiënt wordt benut. De volledige aanvraag moet uiterlijk op 29 juli 2026 schriftelijk of per e-mail bij de Medienrat in Eupen zijn ingediend. Voor luisteraars verandert er voorlopig niets. Om de continuïteit van de uitzendingen te waarborgen, heeft de Medienrat de bestaande vergunning van regioMEDIEN AG tijdelijk verlengd. Volgens de gepubliceerde voorwaarden komen de twee FM-frequenties vanaf 1 oktober 2026 beschikbaar voor de partij die de nieuwe vergunning krijgt.
  17. Het Digital News Report 2026 van het Commissariaat voor de Media schetst een verdere verschuiving in de manier waarop nieuws en informatie worden geconsumeerd, waarbij digitale platforms, sociale media en algoritmisch geselecteerde content een steeds grotere rol spelen. Traditionele distributiekanalen verliezen daarbij stap voor stap direct verkeer, terwijl gebruikers hun informatie vaker via tussenlagen zoals videoapps, sociale platforms en AI-gestuurde systemen tot zich nemen. De ontwikkeling zorgt ervoor dat nieuws steeds minder lineair wordt aangeboden en vaker wordt samengesteld op basis van persoonlijke voorkeuren, kijkgedrag en interactiepatronen. Binnen dit speelveld krijgen korte video’s, fragmenten en aanbevelingssystemen meer invloed op wat mensen te zien en te horen krijgen. Dat heeft gevolgen voor de zichtbaarheid van gevestigde nieuws- en audioaanbieders, omdat zij minder direct contact hebben met het publiek. Het rapport wijst daarnaast op de groeiende rol van kunstmatige intelligentie in het zoeken en samenvatten van informatie. AI-systemen fungeren steeds vaker als eerste toegangspunt tot nieuws, waardoor het aantal doorverwijzingen naar oorspronkelijke bronnen kan afnemen. Dit versterkt de afhankelijkheid van platforms die bepalen welke informatie bovenaan komt te staan en welke minder zichtbaar wordt. Gevolgen voor de radiosector Voor de radiosector betekent deze verschuiving dat het traditionele lineaire luistermoment verder onder druk staat. Luisteraars consumeren audio steeds vaker via streamingdiensten, on-demand platforms en gepersonaliseerde afspeellijsten. Hierdoor wordt het bereik van live radio meer afhankelijk van merksterkte, directe loyaliteit en aanwezigheid op meerdere digitale kanalen. Tegelijkertijd verschuift de concurrentie van andere radiozenders naar een breder speelveld met podcasts, audioplatformen en videodiensten die steeds vaker ook gesproken content aanbieden. Vooral jongere doelgroepen combineren verschillende vormen van audio en video en maken minder onderscheid tussen live uitzendingen en on-demand content. Ook de opkomst van AI-gestuurde audio-assistenten speelt een rol. Deze systemen kunnen nieuws samenvatten of selecteren, waardoor de positie van live radio als primaire nieuwsbron verder verandert. Radio wordt daardoor vaker een secundaire of contextuele bron binnen een breder digitaal informatiesysteem. Kansen voor radio en audioaanbieders Binnen deze ontwikkeling ontstaan ook kansen voor de sector. Radiozenders kunnen hun positie versterken door sterker in te zetten op hybride distributie, waarbij live uitzendingen worden gecombineerd met on-demand fragmenten, podcasts en korte audioformats voor sociale platforms. Hierdoor ontstaat een bredere vindbaarheid buiten de traditionele ether en streamingkanalen. Daarnaast blijft de kracht van live audio een onderscheidende factor, vooral bij nieuws, actualiteit en lokale gebeurtenissen. Directe verslaggeving en herkenbare stemmen bieden een vorm van betrouwbaarheid en nabijheid die minder eenvoudig te repliceren is door algoritmisch samengestelde content. Ook samenwerking met platformen en makers biedt ruimte voor groei. Door content aan te passen aan korte videoformats of geïntegreerde audioclips kunnen radioorganisaties nieuwe doelgroepen bereiken die primair via sociale media en videoplatforms actief zijn. Verder groeit het belang van merkidentiteit in een versnipperd medialandschap. Zenders die hun herkenbaarheid weten te behouden over verschillende platforms heen, vergroten de kans dat luisteraars hen blijven volgen, ongeacht het distributiekanaal. Het volledige rapport is te lezen via de website het Commissariaat voor de Media.

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Account

Navigation

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen configureren

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.