Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Ongelezen bijdragen

Toont alle bijdragen geplaatst in de afgelopen 100 dagen.

Deze tijdlijn wordt automatisch bijgewerkt

  1. Afgelopen uur
  2. Sommige landen plaatsten NDB’s net boven 535 kHz omdat daar minder storing was. De 557 kHz valt boven de klassieke NDB‑band (190–535 kHz), maar binnen de volledige ICAO‑toegestane NDB‑range (190–1750 kHz). Dat betekent dat een baken op 557 kHz formeel is toegestaan, maar niet meer gebruikelijk is in Europa.
  3. Vandaag
  4. Willy-dj’s Tomas De Soete en Roos Van Acker zijn gestart met de nieuwe podcast Viva 50, waarin zij samen met bekende gasten stilstaan bij de vele vooroordelen en clichés die verbonden zijn aan het bereiken van de leeftijd van vijftig jaar. De podcast verschijnt wekelijks en is te beluisteren via de Willy-app en Willy.radio, terwijl de afleveringen ook beschikbaar zijn op VTM GO. De aanleiding voor de reeks is de vijftigste verjaardag van Tomas De Soete op 8 juni. Later dit jaar bereikt ook Roos Van Acker dezelfde mijlpaal. In vijf afleveringen bespreken zij in totaal vijftig vaak gehoorde opvattingen over het ouder worden. Daarbij onderzoeken ze welke vooroordelen standhouden en welke volgens hen weinig met de werkelijkheid te maken hebben. Onderwerpen die aan bod komen zijn onder meer de gedachte dat vijftig het nieuwe veertig zou zijn, de vraag of mensen met de jaren milder worden en hoe het gesteld is met het uithoudingsvermogen naarmate de leeftijd toeneemt. De gesprekken worden gevoerd met een flinke dosis zelfrelativering en persoonlijke ervaringen. Volgens Tomas De Soete ziet hij het bereiken van deze leeftijd vooral als een moment om bewust te kiezen voor zaken die hij waardevol, inspirerend en betekenisvol vindt. Hij beschouwt het behalen van deze mijlpaal bovendien als iets dat niet vanzelfsprekend is. Roos Van Acker geeft aan dat haar leeftijd niet altijd overeenkomt met hoe zij zich vanbinnen voelt. Tegelijkertijd ziet zij het als een gelegenheid om stil te staan bij haar persoonlijke ontwikkeling en toekomstplannen. Daarbij richt zij zich bewust op kleine momenten van geluk om te voorkomen dat het dagelijks leven voorspelbaar wordt. Voor elke aflevering wordt een bekende gast uitgenodigd die eveneens dit jaar vijftig wordt. In de eerste aflevering schuift muzikant en stijlicoon Bent Van Looy aan. Hij vertelt hoe hij naar deze levensfase kijkt en welke betekenis deze leeftijd voor hem heeft. In de komende weken verschijnen ook gesprekken met onder anderen Sven Nys, Meyrem Almaci en Jasper Steverlinck. De eerste aflevering van Viva 50 met Bent Van Looy staat sinds vandaag, maandag 8 juni, online. Vervolgens verschijnt iedere maandag een nieuwe aflevering via de Willy-app, de website van Willy en via VTM GO. Afbeelding: Tomas De Soete en Roos Van Acker vieren 50e verjaardag (foto Willy)
  5. Gisteren
  6. Juul antwoordde op een discussie van Andree in Stamtafel
  7. Er zit nog steeds modulatie op. Maar AM is het niet meer, en dat scheelt toch 6 dB vermogen en dat is geld besparen. Theo
  8. In Zwitserland is het traject gestart voor een nieuwe concessie voor de publieke omroep SRG. Het federale departement UVEK (Eidgenössisches Departement für Umwelt, Verkehr, Energie und Kommunikation) heeft hiervoor op 1 juni een eerste overleg gehad met de SRG. Tijdens dat gesprek zijn de belangrijkste stappen in het proces toegelicht en is er een planning opgesteld voor de komende periode. De basis voor de nieuwe concessie ligt al sinds 2022 vast. De Zwitserse Bondsraad bepaalde toen de grote lijnen voor de toekomst van de SRG. Daarin staat dat de publieke omroep zich vooral moet richten op informatie, educatie en cultuur. Tegelijkertijd moet de organisatie zich aanpassen aan veranderende mediagewoonten en economische omstandigheden. Ook de interne hervormingen en strategische veranderingen binnen de SRG spelen een belangrijke rol in de verdere uitwerking. Tijdens het eerste overleg kon de SRG toelichten hoe zij de komende jaren wil inspelen op deze ontwikkelingen. Daarbij werd besproken hoe de eerder vastgestelde uitgangspunten kunnen worden meegenomen in de verdere modernisering van de organisatie en de manier waarop de publieke opdracht wordt ingevuld. Naast de gesprekken met de SRG gaat het UVEK de komende weken ook in overleg met andere betrokken partijen uit de mediasector. Daarbij wordt onder meer gekeken naar de rol van de online diensten van de publieke omroep, maar ook naar de invulling van sport- en entertainmentaanbod binnen het totale pakket. Het proces is bewust vroeg gestart, zodat verschillende belangen en standpunten al in een vroeg stadium kunnen worden meegenomen. Op die manier wil de overheid zorgen voor een transparant en goed opgebouwd traject, waarin de toekomstige afspraken zorgvuldig worden voorbereid. De SRG blijft daarbij nauw betrokken via een gestructureerd overleg. Op basis van alle gesprekken werkt het UVEK de komende tijd aan de belangrijkste uitgangspunten voor de nieuwe concessie en een eerste conceptversie van de afspraken. Daarna volgt een openbare consultatie, die naar verwachting in het voorjaar van 2027 van start gaat. De uiteindelijke beslissing over de nieuwe concessie ligt bij de Zwitserse Bondsraad. Die wordt naar verwachting rond het midden van 2028 genomen, waarna de nieuwe afspraken voor de publieke omroep SRG officieel worden vastgelegd.
  9. Radio 10 heeft de stemperiode geopend voor de tweede editie van de 80s & 90s Top 1500. Van 15 tot en met 26 juni staat de zender opnieuw in het teken van de grootste hits uit de jaren 80 en 90. Luisteraars kunnen de komende periode bepalen welke nummers een plek krijgen in de hitlijst. De eerste editie van de 80s & 90s Top 1500 liet zien dat artiesten uit de jaren 80 sterk vertegenwoordigd waren. Michael Jackson en Madonna waren ieder goed voor tien noteringen in de lijst. Voor Michael Jackson was Billie Jean de hoogst genoteerde titel op plaats 2, terwijl Like a Prayer van Madonna de hoogste positie bereikte met een elfde plaats. Queen volgde met negen noteringen, waarbij Who Wants to Live Forever de hoogste positie innam op plaats 21. Ook artiesten uit de jaren 90 waren nadrukkelijk aanwezig. Marco Borsato was met zeven noteringen de meest voorkomende artiest uit dat decennium. Zijn hoogste klassering was Dromen zijn bedrog op plaats 38. Whitney Houston stond zes keer in de lijst, waarbij I Will Always Love You de succesvolste 90s-notering was. De Backstreet Boys waren goed voor vijf vermeldingen, met Everybody (Backstreet’s Back) als hoogst genoteerde nummer op plaats 16. De top van de editie van 2025 werd aangevoerd door Africa van Toto. De volledige top 10 zag er als volgt uit: - Toto – Africa - Michael Jackson – Billie Jean - DJ Paul Elstak – Rainbow in the Sky - George Michael – Careless Whisper - Spice Girls – Wannabe - a-ha – Take on Me - ABBA – The Winner Takes It All - Golden Earring – When the Lady Smiles - Robbie Williams – Angels - Phil Collins – In the Air Tonight De verdeling tussen beide decennia zorgde vorig jaar voor een duidelijke strijd tussen de muziek uit de 80s en 90s. Met namen als Duran Duran, Michael Jackson, Spice Girls, 2 Unlimited, Queen en Backstreet Boys in de stemlijst kunnen luisteraars ook dit jaar hun voorkeur uitspreken voor de grootste hits uit deze twee populaire muziekdecennia. De uitzending van de 80s & 90s Top 1500 is van 15 tot en met 26 juni te horen op Radio 10. Stemmen kan via de website van Radio 10, en de volledige ranglijst van de editie van 2025 is terug te vinden via Hitnoteringen.
  10. Afgelopen week
  11. Dank voor de tip. Echter dat lukt niet bij mij. Want Sitara FM (Houten) zendt hier om de hoek uit op 918. De uitzending op KG start om 09:00 (?) UTC.
  12. 6 RTL kiest voor vernieuwing in ochtendshow met Jan Lohan
  13. De twintigste editie van Alpe d’HuZes heeft ruim 25 miljoen euro opgeleverd voor onderzoek naar kanker en projecten die bijdragen aan een betere kwaliteit van leven voor mensen met de ziekte. Op donderdag 4 juni 2026 beklommen meer dan 5000 deelnemers de Alpe d’Huez tijdens het jaarlijkse evenement, dat dit jaar zijn twintigjarig bestaan bereikte. De opbrengst kwam tot stand dankzij de inzet van duizenden deelnemers, vrijwilligers, supporters, partners en donateurs. Ook luisteraars, kijkers en andere betrokkenen droegen bij aan de fondsenwerving die jaarlijks plaatsvindt rondom het evenement. Talpa Network was ook dit jaar als mediapartner betrokken bij Alpe d’HuZes. Via radio, televisie en online platforms kregen de verhalen van deelnemers, vrijwilligers en actievoerders brede aandacht. Daarmee werden miljoenen Nederlanders bereikt en betrokken bij het evenement en de doelstellingen ervan. Radio 10 was gedurende de dagen rondom Alpe d’HuZes aanwezig op de Alpe d’Huez. Presentatoren Gordon, Froukje de Both, Hannelore Zwitserlood, Gijs Staverman en Matijn Nijhuis deden verslag vanaf de berg, spraken met deelnemers en ondersteunden Team Alpe d’Yvette. Dat team werd opgericht door Paul, die vorig jaar zijn partner Yvette verloor aan de gevolgen van kanker. Om het team te ondersteunen organiseerde Radio 10 een speciale veilingactie, waarmee uiteindelijk €100.900 werd ingezameld. Ook KRO-NCRV besteedde uitgebreid aandacht aan Alpe d’HuZes. Op maandag 1 en dinsdag 2 juni kwam het programma BertOp5 op NPO Radio 5 vanuit Frankrijk, waar deelnemers en vrijwilligers werden gevolgd tijdens de voorbereidingen op het evenement. Op woensdag 3 juni fietste presentator Bert Kranenbarg mee met de groep vrijwilligers die voorafgaand aan het evenement eenmaal de berg beklom. De uitzendingen bereikten op donderdag 4 juni een hoogtepunt toen Alpe d’HuZes om 04:30 uur van start ging. In de vroege ochtend begonnen de eerste deelnemers aan hun beklimming van de Alpe d’Huez. Gedurende de dag verzorgde NPO Radio 5 updates vanaf de berg en werd verslag gedaan van de verrichtingen van deelnemers en vrijwilligers. Aan het einde van de dag werd in het programma De Avond van 5 aandacht besteed aan de bekendmaking van de voorlopige opbrengst. Afbeelding: foto Talpa Media

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Account

Navigation

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen configureren

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.