Luisteronderzoek week 36 2025: Radio Veronica grootste stijger, JOE Non Stop en Radio 8FM nieuw in de meting
De luistercijfers over week 36 (1 tot en met 7 september 2025) laten zien dat Qmusic opnieuw de lijst aanvoert met een marktaandeel van 12,4%. Daarmee blijft de zender stabiel ten opzichte van de voorgaande week. NPO Radio 2 volgt met 11,6%, iets lager dan de 12,1% van een week eerder, maar behoudt wel de tweede positie. Radio 538 staat op de derde plek met 8,6%, een lichte daling ten opzichte van 8,8%.
De grootste stijger in de top 5 is NPO Radio 5. Het station stijgt van 7,5% naar 8,2% en klimt daarmee naar de vierde positie. NPO Radio 1 stijgt licht van 7,6% naar 7,7% maar zakt van plek 4 naar plek 5.
Qua bereik blijft Qmusic de grootste speler met 4.353.212 luisteraars, hoewel dit iets lager is dan de 4.418.008 van een week eerder. De hoogste gemiddelde luistertijd wordt opnieuw genoteerd door NPO Radio 5, dat stijgt van 557 naar 640 minuten.
Bij de overige landelijke zenders zijn er diverse verschuivingen. 100% NL blijft stabiel op 3,2%. BNR Nieuwsradio stijgt van 0,9% naar 1,0%. JOE blijft gelijk op 6,0%. KINK daalt van 0,8% naar 0,6%, terwijl NPO 3FM stijgt van 2,2% naar 2,4%. Radio 10 verliest marktaandeel en gaat van 7,0% naar 6,4%. Radio Noordzee boekt winst en gaat van 0,1% naar 0,4%. Radio Veronica laat de grootste groei zien en stijgt van 4,1% naar 5,2%. Sky Radio stijgt licht van 6,3% naar 6,5%. SLAM! noteert een kleine stijging van 1,1% naar 1,2%. De Radio Regionale Publieke Omroep daalt van 6,0% naar 5,6%.
Voor het eerst zijn de zenders JOE Non Stop en Radio 8FM meegenomen in de meting. De data voor deze nieuwkomers worden voorlopig op basis van 18+ luisteraars gerapporteerd.
Het Luisteronderzoek biedt inzicht in de luistercijfers van radiostations in Nederland en wordt wekelijks gepubliceerd.
Bron: NMO/Ipsos-Kantar
Aanbevolen antwoorden
Doe mee aan het gesprek
Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.