Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Paul Harris boek

Featured Replies

Geplaatst

Ik heb de zesde editie van 'When Pirates Ruled the Waves'. Ik begrijp dat de inhoud daarvan hetzelfde is als 'Broadcasting from the High Seas'? Verwarrend allemaal.

 

Ik stond trouwens wel te kijken van alle schurkenstreken die er in dat boek worden beschreven, met name bij de Britse zeezenders onder elkaar. Ik durf het bijna niet te zeggen, maar ik begon zowaar een beetje sympathie te krijgen voor mensen die vonden dat het zo echt niet langer kon... 

 

 

Geplaatst
  • Auteur

Ik heb het verhaal over Capital gelezen, wat een gedoe zeg. Wist ik allemaal niet. Wel weet ik nog dat Paul Harris bij ons op bezoek was Kreeg toen z'n boek van hem. "Pirates ruled.......".

 

Aardige verlegen man,...............toen.

Geplaatst

Ik neem aan dat je ook de plaat van Harris kent, met jingles van Veronica, heet dacht ook When pirates etc.

Geplaatst
8 uur geleden zei Juul:

k heb het verhaal over Capital gelezen, wat een gedoe zeg. Wist ik allemaal niet

In een notendop neem ik aan dat je  deze versie van Paul Harris bedoelt, die voor Capital werkte en veel informatie uit eerste hand heeft:

 

Veronica had een zwijgovereenkomst afgesloten met  Meister en Bollier. In ruil voor geld zou de MEBO niet uitzenden. Eind 1970 wilden de Zwitsers het geld terugbetalen maar dat werd niet door Veronica geaccepteerd. Die wilde het contract verlengen, zodat het het 'stil' bleef voor de Nederlandse kust en het voortbestaan van Veronica als enig zendschip minder in gevaar kwam.

 

Meister en Bollier waren het hier niet mee eens en kregen door een list de MEBO 2 weer onder contrôle. Rond deze tijd hebben de Zwitsers  een bod gedaan aan Capitol Radio om radio Veronica te gaan storen. De motivatie hier achter is hun frustratie dat Veronica de terugbetaling van het zwijggeld niet accepteerde.

 

De' King David' werd na de berging door Wijsmuller aan de ketting gelegd om te voorkomern dat  het schip zou wegvaren zonder het berggeld van 150.000 gulden te betalen. IBS, de beheerder van Capitol Radio, zat op zwart zaad en had geen 'stuiver' meer.

 

In januari 1971 boden Meister en Bollier 150.000 gulden aan IBS, op voorwaarde dat  het schip eenmaal op zee de uitzendingen van radio Veronica zou moeten gaan storen.   De Zwitsers zouden binnenkort het afgesproken' zwijggeld 'ontvangen van Veronica's vestiging World Wide Trade uit Liechtenstein en wilden een gedeelte daarvan gebruiken om Veronica te gaan storen!!!

 

Daarmee hadden de Zwitsers dan een sterk 'pressiemiddel' achter de hand, want op die manier zou Veronica  toch gedwongen worden het geld te accepteren.  Storing van de 192 meter frequentie van Veronica zou funest voor het station zijn. Dus geheel onlogisch was niet, wat de Zwitsers deden.

 

De zeezenderwereld is een onuitputtelijke bron van intriges, bedrog, achterklap, geroddel, aanslagen en ongelukken, maar ook van prachtige luistermomenten. En laat onze hersenen nu zo geprogrammerd zijn, dat ze alleen de positieve zaken uit het verleden onthouden...

 

Salut

Leendert

 

bewerkt door Leendert Vingerling

Geplaatst

Ik zie mijn boeken ook liever in de kast staan, maar sinds ik niet meer met vergrotingssoftware en tv-leesloupe  kan werken en wel over de mogelijkheid beschik mijn boeken in te scannen, kan ik er, mits een grote inspanning, van blijven genieten.

Dankzij de link die Jull heeft gedeeld en het feit dat ik over een programma beschik dat Pdf-bestanden leesbaar maakt voor blinden, hoef ik een boek minder in te scannen en word mij een hoop werk gespaard.

 

Mijn dank is groot Juul.

 

Geplaatst
  • Auteur
10 uur geleden zei Bart Van Peer:

Ik zie mijn boeken ook liever in de kast staan, maar sinds ik niet meer met vergrotingssoftware en tv-leesloupe  kan werken en wel over de mogelijkheid beschik mijn boeken in te scannen, kan ik er, mits een grote inspanning, van blijven genieten.

Dankzij de link die Jull heeft gedeeld en het feit dat ik over een programma beschik dat Pdf-bestanden leesbaar maakt voor blinden, hoef ik een boek minder in te scannen en word mij een hoop werk gespaard.

 

Mijn dank is groot Juul.

 

 

 

Was geen moeite Bart. Ik heb alleen de link neer gezet.

 

"lees ze"

 

 

Juul

 

 

Mocht je meer boeken willen lezen laat maar weten. Het meeste heb ik digitaal.

Geplaatst

Ha Juul,

 

Bedankt voor het delen en laat maar weten wat je nog meer aan digitaal leesvoer bezit.

 

 

Groeten, Cas

Geplaatst
  • Auteur

Dag Cas,

 

Ik deed het aanbod aan Bart vanwege het feit dat hij "moeilijk leest". En op sommige boeken rust © , dus het is dan niet aan mij om die hier vrijelijk aan te bieden.

Gearchiveerd

Deze discussie is nu gearchiveerd. Reageren is niet meer mogelijk.

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.