Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Hofstad Radio terug op FM via 93,7 FM in Zuid-Holland

(0 recensies)

Hofstad Radio vergroot zijn bereik vanaf 1 september aanzienlijk. Aanvullend op de DAB+-uitzending via kanaal 5B voor Zuid-Holland en Zeeland, is het station ook via FM te beluisteren op 93,7 FM vanuit Oegstgeest. Deze frequentie maakt deel uit van pakket NLCO08, dat eerder dit jaar via veiling door Amor FM werd verkregen, maar waarvan niet alle capaciteit werd benut voor het Surinaams-Hindoestaanse aanbod. Dankzij die vrijgekomen ruimte kan Hofstad Radio opnieuw een groot deel van Zuid-Holland via FM bereiken.

Hofstad Radio heeft een geschiedenis die teruggaat tot de jaren 80, toen het station actief was als radiopiraat. In 2003 maakte het kortstondig een terugkeer als regionaal commercieel radiostation. Enkele jaren geleden werd het station opnieuw opgezet, ditmaal via internet en DAB+.

De programmering bestaat uit een mix van zogenoemde Hofstad-classics en meer recente hits. Daarmee richt het station zich op luisteraars die zowel nostalgische muziek als hedendaagse pop waarderen.

10 Opmerkingen

Aanbevolen antwoorden

Eric

Leden

Geplaatst

Leuk nieuws.

Geplaatst

Ik vraag me af in hoeverre de FM-zender in Oegstgeest voldoende dekking in Den Haag gaat bieden.

Piet.

Rink Hof

Leden

Geplaatst (bewerkt)

10 uur geleden zei Piet van der Vooren:

Ik vraag me af in hoeverre de FM-zender in Oegstgeest voldoende dekking in Den Haag gaat bieden.

Piet.

Ik denk het ook niet, Piet.

93.7 is op Leiden gericht en kwam zelfs in Leiderdorp (waar ik toen woonde) al niet lekker binnen.

Hier staat een bereik kaartje van kavel B08 uit 2002, waarop een zekere Hofstad Radio vanaf 2003 mocht gaan uitzenden.

Voor zover ik weet hebben zij die 93.7 nooit in gebruik genomen. en op het kaartje zie je waarom niet.

https://radio-tv-nederland.nl/zerobase/B08.pdf

Rink

bewerkt door Rink Hof

Geplaatst

12 uur geleden zei Rink Hof:

Ik denk het ook niet, Piet.

93.7 is op Leiden gericht en kwam zelfs in Leiderdorp (waar ik toen woonde) al niet lekker binnen.

Hier staat een bereik kaartje van kavel B08 uit 2002, waarop een zekere Hofstad Radio vanaf 2003 mocht gaan uitzenden.

Voor zover ik weet hebben zij die 93.7 nooit in gebruik genomen. en op het kaartje zie je waarom niet.

https://radio-tv-nederland.nl/zerobase/B08.pdf

Rink

Hofstad had indertijd het kavel B08 in bezit gekregen, maar was alleen geïnteresseerd in de Haagse zender op 99,4 MHz. De zender in Leiden (nu Oegstgeest) op 93,7 MHz wilden ze daarom verhuren. Ik ben daar indertijd nog met een kennis bij Hofstad (Paul Winubst) in de Zeestraat in Den Haag gaan praten om te kijken of we de 93,7 MHz konden gaan gebruiken. Hofstad koos er toen echter voor om in zee te gaan met Chris de Waard, de man achter Sleutelstad. Later nam Chris Haagse Media, de stichting achter Hofstad, geheel over.

Piet.

Eric

Leden

Geplaatst (bewerkt)

Volgens mij zijn de antennes in de mast gewijzigd en staan richting Den Haag. Heb ook het idee dat vermogen is verhoogd. Nu zit Radio NL erop en in de auto is de 93.7MHz in Den Haag prima te ontvangen.

bewerkt door Eric

Geplaatst

28 minuten geleden zei Eric:

Volgens mij zijn de antennes in de mast gewijzigd en staan richting Den Haag. Heb ook het idee dat vermogen is verhoogd. Nu zit Radio NL erop en in de auto is de 93.7MHz in Den Haag prima te ontvangen.

De gegevens van de ontvangst van de 93,7 MHz in Den Haag volgens fmscan.org:

93.7

v

s

HOL

RADIONL_

RADIONL (Editie Zuid-Holland)

Oegstgeest/DVB-T mast (zho)

17km

49°

0.12

0.76

44dB


Er wordt dus uitgezonden met een vermogen van 760 watt, waarvan 120 watt in de richting van Den Haag. De ontvangststerkte in Den Haag is 44 dB, en dat houdt niet over.

Ik zal een dezer dagen eens langs de mast in Oegstgeest rijden om naar de antenne te kijken.

Piet.

Geplaatst

Op 15-8-2025 om 09:58 zei Eric:

Leuk nieuws.

Een aanwinst op de FM band, geen enkel (FM) radiostation dat zo'n (muziek) format aandurft en ook belangrijk in de uren dat ik luister geen gel*l en ook geen ellenlange reclameblokken, maar alleen een kort sponsor spotje na het nieuws op het hele uur.

Op 16-8-2025 om 12:34 zei Piet van der Vooren:

De ontvangststerkte in Den Haag is 44 dB, en dat houdt niet over.

Volgens de Hofstad Radio site te ontvangen in Groot Den Haag. ;-)

Bij mij is de ontvangst acceptabel.

Theo PE1OPQ

Leden

Geplaatst

Komt hier totaal niet door, is wel jammer.

Hier is er nu heel veel piraten muziek te horen en heel veel andere zenders met hetzelfde geluid er op.

Theo

Eric

Leden

Geplaatst (bewerkt)

Hofstad klinkt als een klok. Thuis, op de portabel en nu ook op DAB+. In de auto had ik 'm van de week tot Scheveningen, Loosduinen maar daar wordt het 'moeilijk" op FM.

bewerkt door Eric

Geplaatst

22 uur geleden zei Theo PE1OPQ:

Hier is er nu heel veel piraten muziek te horen en heel veel andere zenders met hetzelfde geluid er op.

Het is hier verder ook niet veel soeps, maar ik kan nu switchen tussen Hofstad, Feel Good Radio en Caroline als ik via de ether wil luisteren.

In het verleden luisterde ik ook redelijk veel naar Sublime FM, dus wel jammer dat het radiostation een paar jaar geleden van de FM verdween.

Via Internet (Shoutcast) luister ik voor 90% naar Funky Corner Radio, een gespecialiseerd radiostation met heel veel jaren 70 en 80 Funk, (Philadelphia) Soul, R&B en Disco.

https://www.funkycorner.it/

https://onlineradiobox.com/it/funkycorner/playlist/

Doe mee aan het gesprek

Je plaatst een bericht als gast. Indien je al een account hebt, kun je je nu aanmelden om het bericht met je account te plaatsen.
Opmerking: Je bericht moet eerst worden goedgekeurd door een moderator voordat het zichtbaar is.

Gast
Een opmerking toevoegen...

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.