Felix zei in een interview met Muziekkrant OOR in 1981, toen hij met de hitparade stopte, dat hij aanvankelijk geloofde in Hilversum III als eenheid, maar dat dit stopte toen de TROS de Top 40 ging uitzenden. In 1974 dus al. Daarna klonk hij heel enthousiast in zijn eigen programma's en tot en met 1979 ook nog in de hitparade. Uiteindelijk is de gedwongen verhuizing naar zondag de nekslag geweest. In datzelfde OOR-interview zegt hij ook dat het achteraf dom is geweest om de Nationale Hitparade in 1979 nog te redden nadat de NOS de vrijdagzendtijd aan de VOO had gegeven, waardoor hij aanvankelijk drie maanden moest overbruggen op woensdagavond (in een half uurtje!) en pas daarna op volle kracht terug te keren, zij het op een veel slechter tijdstip.
Achteraf had hij willen zeggen: geen A-zendtijd, dan geen hitparade.
Het is natuurlijk ook belachelijk dat een zender zijn eigen hitparade opoffert aan die van de concurrent. Anno nu wordt altijd wel gezegd dat de Top 40 alles overwint, maar in 1974 was het echt kantje boord. Als Hugo van Gelderen niet zo chantabel was geweest, hadden Out en Harding de lijst niet bij H3 kunnen onderbrengen en was de lijst nergens te horen geweest. Mi Amigo wilde de Top 40 immers pas in '76 uitzenden, toen ook de VOO alweer in de lucht was. Als H3 dan in 1974/1975 een goed publiciteitsoffensief had ingezet met de (toen nog gratis) Nationale Hitparadekrant in alle platenzaken, had er niemand meer gemaald om de 'enige echte' en het 'gedrukt exemplaar'.
Het enige was dat nieuwe omroepen destijds nog volledige zeggenschap over hun zendtijd hadden. Er waren nog geen zendermanagers die een nieuwe zendgemachtigde (zoals vanaf december '75 de VOO) konden 'afraden' om in H3-zendtijd aandacht te besteden aan een andere hitlijst.
Edwin