Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Ongelezen bijdragen

Toont alle bijdragen geplaatst in de afgelopen 100 dagen.

Deze tijdlijn wordt automatisch bijgewerkt

  1. Afgelopen uur
  2. Vandaag
  3. Ja wel hoor Radio 10 non stop zeker.
  4. Een meerderheid van de Kamer staat achter een plan voor vier omroephuizen en een gezamenlijke taakomroep van de NOS en NTR. D66, VVD en CDA hebben het voorstel ingediend en benadrukken dat duidelijkheid gewenst is voor alle betrokken partijen. Ook GL-PvdA steunt het zogenoemde 4+1-systeem, waarmee de samenwerking tussen de publieke omroepen en de taakomroepen wordt versterkt. Het plan maakt onderdeel uit van een hervorming die in april werd gepresenteerd. Daarbij moeten de huidige elf omroepen en de twee taakomroepen vanaf 2029 samengaan in meerdere omroephuizen, oorspronkelijk bedoeld als vier of vijf. Tot nu toe verliep de uitvoering moeizaam; de omroepen konden vorig jaar geen overeenstemming bereiken over de invulling. De motie van de coalitiepartijen geeft daar nu strakkere kaders aan. GL-PvdA steunt de motie bij de stemming, maar blijft kritisch op de ingeboekte bezuiniging van 156 miljoen euro voor 2027, waarvan een deel mogelijk wordt teruggedraaid. De partij vindt dat de bezuinigingen in lijn moeten lopen met de hervormingen van de NPO in 2029, die naar verwachting al aanzienlijke kostenbesparingen opleveren. Over een motie die hierop gericht is, stemt de Kamer eveneens. Demissionair mediaminister Gouke Moes heeft vorige week laten weten dat definitieve keuzes pas worden genomen zodra de nieuwe Mediawet bij de Kamer ligt. De opvolger van de minister zal naar verwachting het besluit over de vorming van de vier omroephuizen en de samenwerking van de taakomroepen uitvoeren, zoals ook bevestigd in het recent gepresenteerde coalitieakkoord. Afbeelding: NPO kantoor (foto NPO/Willem van Hofwegen)
  5. RodieRodie antwoordde op een discussie van FredZ in Nederland
  6. Radio Noordzee breidt de programmering vanaf zaterdag 7 februari uit met de Noordzee Top 30. In deze wekelijkse hitlijst staan de meest populaire Nederlandstalige nummers van dit moment centraal. De presentatie is in handen van Luuk van der Braak, die luisteraars twee uur lang meeneemt langs de best genoteerde tracks van eigen bodem. De Noordzee Top 30 is iedere zaterdagmiddag te horen tussen 14:00 en 16:00 uur. De lijst bestaat uit een combinatie van bekende publieksfavorieten en nummers die snel aan populariteit winnen. Daarmee sluit de hitlijst aan bij het muziekprofiel van Radio Noordzee, waar Nederlandstalige muziek een vaste plek inneemt binnen de dagelijkse programmering. Voor luisteraars die de uitzending op zaterdag missen, is er een herhaling ingepland op zondagmorgen. Tussen 10:00 en 12:00 uur wordt de volledige Noordzee Top 30 opnieuw uitgezonden.
  7. Uit het luisteronderzoek over week 5 van 2026, gemeten van 25 januari tot en met 31 januari, blijkt dat Qmusic en NPO Radio 2 deze week gezamenlijk de hoogste positie innemen. Beide zenders komen uit op een marktaandeel van 11,7%, waarbij Qmusic stijgt naar de eerste plaats en NPO Radio 2 terugzakt van de koppositie van vorige week. Qmusic noteert een stabiel aandeel ten opzichte van een week eerder, maar profiteert van het verlies bij NPO Radio 2, dat daalt van 13,1% naar 11,7%. Daarmee wisselen beide zenders van positie. Qmusic behaalt daarnaast het hoogste weekbereik met 3.581.252 luisteraars, een duidelijke stijging ten opzichte van de voorgaande meetperiode. NPO Radio 5 staat deze week op de derde plaats met 8,4%, een lichte stijging ten opzichte van vorige week. De zender laat daarmee NPO Radio 1 achter zich, dat zakt naar de vierde plek met 8,3%, tegenover 8,5% een week eerder. Radio 538 blijft stabiel in de top 5 en komt uit op de vijfde plaats met 8,1%, een lichte stijging ten opzichte van vorige week. NPO Radio 5 noteert opnieuw de hoogste gemiddelde luistertijd met 667 minuten, wat hoger ligt dan de 644 minuten van een week eerder. Overige radiostations Stijgers: 100%NL, JOE, KINK, NPO 3FM, NPO Klassiek, NPO Sterren NL, Radio 10, Radio Veronica, RPO Radio, Sky Radio, Dalers: BNR Nieuwsradio, E Power, Gelijk: Decibel, Radio 8FM, SLAM! Het Luisteronderzoek biedt inzicht in de luistercijfers van radiostations in Nederland en wordt wekelijks gepubliceerd. Bron: NMO/Ipsos-Kantar
  8. Radio 538 staat vanaf zaterdag 7 februari volledig in het teken van de 00’s Top 1000. De zender draait gedurende meerdere dagen een uitgebreid overzicht van populaire muziek uit de periode 2000 tot en met 2009. In de programmering is aandacht voor uiteenlopende artiesten en stijlen die in dat decennium een vaste plek wisten te veroveren in de hitlijsten. In de editie van 2025 staat Coldplay bovenaan met Viva La Vida, een nummer dat in de 00s wereldwijd breed werd opgepakt en zowel op radio als in hitlijsten langdurig aanwezig bleef. Op de tweede plaats volgt I Gotta Feeling van Black Eyed Peas, dat uitgroeide tot een vaste waarde bij grote evenementen en feestmomenten. Lose Yourself van Eminem completeert de top 3 en laat zien dat ook hiphop uit de jaren 00 een blijvende impact heeft gehad op een breed publiek. Top 10 van 2025 Coldplay – Viva La Vida Black Eyed Peas – I Gotta Feeling Eminem – Lose Yourself André Hazes – Bloed, zweet en tranen Gigi D’Agostino – L’Amour toujours Linkin Park – In The End The Underdog Project vs. The Sunclub – Summer Jam 2003 Anouk – Girl Guru Josh Project – Infinity 2008 P!nk – Get the Party Started De volledige ranglijst van de editie van vorig jaar is terug te vinden op Hitnoteringen. De uitzending start op zaterdag 7 februari om 09:00 uur en loopt die dag door tot 19:00 uur. Op zondag 8 februari is de lijst te horen van 07:00 tot 24:00 uur. Van maandag 9 februari tot en met donderdag 12 februari wordt dagelijks uitgezonden tussen 09:00 en 21:00 uur. Vrijdag 13 februari loopt de uitzending van 09:00 tot 18:00 uur. Op zaterdag 14 februari keren de best genoteerde nummers nog eenmaal terug, met de top 100 die dag tussen 09:00 en 18:00 uur. Stemmen op favoriete nummers uit de periode 2000 tot en met 2009 kan tot en met vrijdag 6 februari op de website van Radio 538. Deelnemers maken daarbij kans op een Nintendo Game Boy met bijbehorende games.
  9. Rrrricky antwoordde op een discussie van dave76 in Nederland
  10. ALLsportsradio is van zondag 8 tot en met zondag 15 februari dagelijks met live uitzendingen aanwezig bij het ABN AMRO Open in Rotterdam Ahoy. Voor het derde achtereenvolgende jaar verzorgt de online sportzender uitgebreide radioprogramma’s vanaf het internationale tennistoernooi, dat geldt als het grootste indoorevenement binnen Europa. Tijdens het toernooi presenteert Robert Denneman iedere dag tussen 17:00 en 18:00 uur een speciale editie van ALLsportsradio LIVE!. In deze uitzendingen staat het ABN AMRO Open centraal en wordt uitgebreid aandacht besteed aan de wedstrijden, de sfeer in Ahoy en de ontwikkelingen binnen het toernooi. Regelmatig schuiven toernooidirecteuren Richard Krajicek en Esther Vergeer aan om actuele informatie en toelichting te geven over het verloop van het evenement. Het ABN AMRO Open is een toonaangevend ATP 500- en ITF-rolstoeltennistoernooi en brengt jaarlijks nationale en internationale topspelers samen in Rotterdam. Naast het sportieve programma is er ook ruimte voor entertainment, waardoor het evenement een breed publiek aanspreekt. Sinds de start in 1974 hebben veel bekende tennisspelers hun opwachting gemaakt op de banen van Rotterdam Ahoy. ALLsportsradio richt zich als online sportzender op een breed scala aan sporten. Naast aandacht voor populaire disciplines biedt de zender ook ruimte aan sporten die doorgaans minder vaak op de radio te horen zijn. Daarmee wil ALLsportsradio een zo compleet mogelijk beeld geven van de sportwereld, zowel binnen als buiten de grote competities. Afbeelding: Richard Krajicek en Esther Vergeer in de studio van ALLsportsradio (foto ALLsportsradio)
  11. Op 19 februari bereikt Arbeidsvitaminen, het langstlopende nationale radioprogramma ter wereld, de leeftijd van 80 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum verschijnt de gloednieuwe Arbeidsvitaminen Quiz, een vierdelige serie waarin presentatoren Soy Kroon en Hans Schiffers drie duo’s van bekende Nederlanders uitdagen op hun kennis van muziek en geschiedenis van 1946 tot nu. De quiz combineert herkenning van grote hits met kennisvragen over de achtergronden van de afgelopen acht decennia. De quiz bestaat uit drie rondes per aflevering. In de eerste ronde moeten de teams aangeven uit welk decennium een song afkomstig is. Vervolgens beantwoorden ze vragen over muziek en historische context en zetten ze fragmenten van drie singles in de juiste chronologische volgorde van release. De twee teams die na de drie rondes de meeste punten behalen, plaatsen zich voor de finale. Naast de presentatoren leveren voormalige Arbeidsvitaminen-dj’s en sidekicks zoals Gerard Ekdom, Rick van Velthuysen, Bas Westerweel en Jan Paparazzi aanvullende informatie en anekdotes over de gedraaide muziek. Hun verhalen verbinden het heden met de rijke geschiedenis van het programma en de Nederlandse popmuziek. Onder de deelnemers bevinden zich bekende Nederlanders als Remco Veldhuis, Nora Akachar, Cor Bakker, Emma Kok, Do, Niek Roozen, Suzanne en Monique Klemann, Diggy Dex, Nabil Aoulad Ayad, Sara Afiba, Annefleur Schipper, Cornald Maas, Thomas van Luyn, Nol Havens, Iris van Lunenburg, Lakshmi, Lucas Hamming, Evelien de Bruijn, Sven Figee, Fabienne de Vries, Blanks, Freek Bartels en Ammar. De Arbeidsvitaminen Quiz: Vanaf 28 februari 2026 om 21:50 uur bij AVROTROS op NPO 1 Afbeelding: Hans Schiffers en Soy Kroon (foto AVROTROS/Nathan Reinds)
  12. Gisteren
  13. Rob Veld antwoordde op een discussie van Juul in Zeezenders
  14. Qmusic heeft de line-up van Qmusic Top 40 Live verder uitgebreid met de Britse singer-songwriter Myles Smith. De aankondiging werd gedaan door Q-dj Domien Verschuuren, die bekendstaat als het gezicht van de Top 40 op de zender. Smith staat op vrijdag 20 maart op het podium van Rotterdam Ahoy en is daarmee dit jaar slechts één keer live in Nederland te zien, aangezien zijn touragenda zich momenteel vooral richt op optredens in de Verenigde Staten. Ook het Nederlandse dj-duo Lucas & Steve is aan het programma toegevoegd, waarmee de kaartverkoop de laatste fase ingaat. Het evenement staat in het teken van de grootste hits en artiesten van het afgelopen jaar. De belangstelling voor kaarten is groot en met de toevoeging van deze internationale naam en een populaire Nederlandse act is de show in Ahoy bijna volledig uitverkocht. De resterende kaarten zijn verkrijgbaar via Qmusic.nl. Myles Smith geldt als een van de meest gevraagde artiesten van dit moment. De singer-songwriter uit Luton brak online door met Sweater Weather en wist daarna ook in Nederland een breed publiek te bereiken. Zijn single Stargazing groeide uit tot een grote hit in de Nederlandse Top 40 en behaalde daarin de derde plaats. Daarna volgden succesvolle releases als Wait For You, Nice To Meet You en Blink Twice, een samenwerking met Shaboozey. Met recente nummers als Gold en Stay (If You Wanna Dance) blijft Smith nadrukkelijk aanwezig in de internationale hitlijsten. Tussen zijn internationale tourdata door maakt hij speciaal ruimte vrij voor het optreden in Rotterdam. Naast Smith is ook Lucas & Steve toegevoegd aan het programma. Het dj-duo staat bekend om energieke liveshows en maakt deel uit van een breed samengestelde line-up met artiesten uit binnen- en buitenland, waaronder de Belgische zangeres Pommelien Thijs. Line-up Qmusic Top 40 Live (alfabetische volgorde) Bente Claude Douwe Bob Emma Heesters Jopke & Roeland Kensington Lucas & Steve Luna & Russo Myles Smith Pommelien Thijs Samuel Welten Snelle & Zoë Livay De avond begint traditiegetrouw met de uitreiking van de Qmusic Top 40 Awards. Domien Verschuuren reikt prijzen uit in categorieën als Beste Nieuwkomer, Grootste Hit en Beste Artiest. De winnaars worden bepaald op basis van de prestaties in de Top 40 over het volledige kalenderjaar 2025. Sinds de komst van de Top 40 naar Qmusic in 2019 vormt deze prijsuitreiking een vast onderdeel van het evenement.
  15. Omnivoor antwoordde op een discussie van Marinebroadcasters in Help
    Gewoon je cache leeggooien, dan ben je van alles af.
  16. RadiOlympia is tijdens de Olympische Winterspelen opnieuw een vast onderdeel van de programmering van NPO Radio 1. Van zaterdag 7 tot en met zaterdag 21 februari is het programma dagelijks te horen met live verslaggeving, interviews en actueel nieuws rond de wedstrijden in Milaan en Cortina d’Ampezzo. Naast de sport blijft er binnen de uitzendingen ruimte voor het reguliere nieuws uit binnen- en buitenland. Het programma volgt de Nederlandse sporters zodra zij met medaillekansen in actie komen. De nadruk ligt daarbij op langebaanschaatsen en shorttrack, terwijl ook bobsleeën, skeleton, kunstschaatsen en snowboarden structureel aandacht krijgen. Luisteraars kunnen zo op verschillende momenten van de dag op de hoogte blijven van prestaties, achtergronden en ontwikkelingen. Een volledig overzicht van de uitzendtijden is te vinden op nporadio1.nl. De presentatie van RadiOlympia wordt verzorgd in samenwerking met NOS-presentatoren, die in duo’s afwisselend de uitzendingen begeleiden. Overdag sluit Ghislaine Plag aan bij de vaste presentatoren, terwijl Robbert Meeder dit in de avonduren doet. Bij de schaatsuitzendingen leveren Jan Smeekens en Carlijn Achtereekte hun bijdrage, terwijl Yara van Kerkhof de analyses bij het shorttrack verzorgt. Het wedstrijdcommentaar komt van Sebastiaan Timmerman en Edwin Cornelissen. Daarnaast brengen NOS-verslaggevers ter plaatse dagelijks reportages en interviews vanuit Italië. Ook binnen de reguliere sportprogramma’s van NPO Radio 1 is er dagelijks aandacht voor de Winterspelen. In NOS Langs de Lijn En Omstreken, doordeweeks te horen van 21:00 tot 23:00 uur, en in NOS Langs de Lijn op zondag van 14:00 tot 19:00 uur en van 22:00 tot 23:00 uur, worden de wedstrijden van de dag nabeschouwd en geduid. Daarbij wordt telkens vooruitgekeken naar het programma van de volgende dag. Tijdens de Spelen verschijnt daarnaast dagelijks een speciale olympische aflevering van de NOS Schaatspodcast, die onder meer te beluisteren is via de NPO Luister-app. Vanuit het Team NL-huis in Milaan bespreken Jeroen Stekelenburg en Dean van ’t Laar samen met analisten en oud-schaatsers de hoogtepunten van de dag en delen zij verhalen achter de schermen van het toernooi. De Olympische Winterspelen behoren tot de grootste sportevenementen ter wereld en vinden dit jaar plaats in Italië. In Milaan en Cortina d’Ampezzo strijden meer dan 3.500 atleten uit 93 landen om bijna tweehonderd medailles.

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Account

Navigation

Zoeken

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.