Spring naar bijdragen
Bekijk in de app

Een betere manier om te browsen. Ontdek meer.

Radiotrefpunt

Een app op volledig scherm op je startscherm, met pushmeldingen, badges en meer.

Zo installeer je deze app op iOS en iPadOS
  1. Tik op het deelpictogram in Safari
  2. Scroll door het menu en tik op Toevoegen aan beginscherm.
  3. Tik rechtsboven op Toevoegen.
Zo installeer je deze app op Android
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Ongelezen bijdragen

Toont alle bijdragen geplaatst in de afgelopen 100 dagen.

Deze tijdlijn wordt automatisch bijgewerkt

  1. Afgelopen uur
  2. Radio Scotland antwoordde op een discussie van Juul in Stamtafel
  3. Vandaag
  4. Theo PE1OPQ plaatste een opmerking over blogartikel van Vincent in Column
    Dat is tegenwoordig een achterhaald iets, de kwaliteit doet niet meer onder dan voor FM. Sterker nog, de kanaal scheiding is beter dan wat je op FM nu hebt. Wat middengolf niet heeft is een RDS syteem met zender informatie. Maar vroeger was vroeger, toen moest men het ook doen met een vonken zender. Dat gebruikt nu ook niemand meer, omdat er betere systemen voorin de plaats kwamen. Theo
  5. De NPO is gestart met een publieksraadpleging om beter inzicht te krijgen in de wensen en verwachtingen van kijkers en luisteraars. De uitkomsten worden gebruikt bij de voorbereiding van het nieuwe beleidsplan voor de periode 2029–2033, waarin de NPO en de publieke omroepen vastleggen welke rol de publieke omroep de komende jaren wil vervullen en welke doelstellingen daarbij horen. Centraal in het onderzoek staat de vraag wat Nederlanders verwachten van de publieke omroep. Daarbij wil de NPO onder meer weten wat volgens het publiek goed gaat, welke onderdelen verbetering vragen en aan welk aanbod behoefte bestaat. Met deze informatie wil de organisatie ervoor zorgen dat het media-aanbod ook in de toekomst relevant, herkenbaar en goed vindbaar blijft. De publieksraadpleging bestaat uit een online vragenlijst met elf vragen. Bij de meeste vragen kunnen deelnemers één of meerdere antwoorden selecteren. Daarnaast wordt op enkele onderdelen gevraagd een beoordeling te geven op een schaal van 1 tot 5. Het invullen van de enquête neemt ongeveer tien minuten in beslag. De vragenlijst kan tot en met 10 juli worden ingevuld. Na de zomer organiseert de NPO aanvullend een aantal groepsgesprekken om de resultaten van de enquête verder te verdiepen. De eindrapportage verschijnt in het najaar en wordt gedeeld via de website van de NPO, sociale media en andere kanalen. De resultaten worden verwerkt in het beleidsplan voor 2029–2033. Dit plan wordt in 2027 ter goedkeuring aangeboden aan de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Afbeelding: NPO kantoor (foto NPO / Willem van Hofwegen)
  6. TDF breidt deze zomer de dekking van het digitale radionetwerk DAB+ verder uit met de ingebruikname van zestien nieuwe zenders in verschillende Franse regio’s, waaronder Nouvelle-Aquitaine, Occitanie, Provence-Alpes-Côte d’Azur, Bretagne en Grand-Est. De uitbreiding maakt deel uit van de verdere uitrol van digitale etherradio in het land. TDF heeft in Fréjus het lokale multiplex in gebruik genomen. Via de zendlocatie Saint-Raphaël – Pic de l’Ours worden dertien radiostations verspreid naar een gebied met ruim 200.000 inwoners in Fréjus, Saint-Raphaël en langs de kust. In de regio Avignon is de dekking van het lokale multiplex versterkt door de ingebruikname van een extra zender in Vénéjan (30). Daarmee wordt de ontvangst in het gebied verder verbeterd. Ook rond Bordeaux is het netwerk uitgebreid met drie nieuwe DAB+-zenders voor het regionale multiplex. In Gironde gaat het om Arcachon-Camicas en Lignan de Bazas, terwijl in Lot-et-Garonne een nieuwe zender in Marmande-Guérin is gestart. Daarnaast is het vermogen van de hoofdzender op de locatie Bordeaux-Bouliac verhoogd. Voor deze regio staan nog twee extra locaties gepland die later in de zomer in gebruik worden genomen. In de omgeving van Toulouse is de dekking van het uitgebreide multiplex verder uitgebreid met nieuwe zenders in Auch (Gers) en in Albi en Castres-Saïx Navès (Tarn). Deze toevoegingen moeten de ontvangst in de regio versterken. Daarnaast is deze zomer de derde fase gestart van de uitrol van twee nationale DAB+-multiplexen die zich richten op dekking langs verkeersassen en omliggende gemeenten. Voor het M1-multiplex zijn begin juli nieuwe zenders actief geworden op onder meer de locaties Châteaulin-Cast (29), Arcachon-Camicas (33), Saint-Paul-lès-Dax (40) en Haguenau-Carrière (67). Ook langs de snelweg A31 zijn meerdere locaties toegevoegd om de mobiele ontvangst te verbeteren. Volgens de meest recente gegevens kan inmiddels ongeveer 65 procent van de Franse bevolking thuis DAB+-radio ontvangen. Daarnaast wordt een groeiend aantal snelwegen en verbindingsroutes gedekt voor ontvangst onderweg. De verdere uitrol van deze derde fase loopt door in de zomer en blijft doorlopen tot en met 2026.
  7. Desiree van der Heiden is binnenkort te horen bij Radio Gelderland, waar zij als invaller inzetbaar wordt voor verschillende programma’s. De voormalig NPO Radio 2-dj maakt volgende week haar eerste opwachting bij de regionale omroep en gaat daarmee aan de slag binnen de dagprogrammering. Tot eind vorig jaar was Van der Heiden nog dagelijks te horen op NPO Radio 2, waar zij actief was in de nachtprogrammering. Na aanpassingen binnen die programmering kwam er een einde aan haar vaste plek op de landelijke zender. Daarna dook ze in mei kortstondig op bij het weekendprogramma van Kiss FM, al verdween haar profiel daar na ongeveer twee maanden weer van de website. Bij Omroep Gelderland wordt haar komst gekoppeld aan haar ervaring en haar manier van presenteren, waarbij het contact met de luisteraar een belangrijke rol speelt. Ook sluit haar voorkeur voor muziek uit eerdere decennia goed aan bij de muziekkeuze die op Radio Gelderland te horen is. Komende donderdag 9 juli staat haar eerste invalbeurt gepland. Tussen 12:00 en 15:00 uur presenteert zij dan het programma Tot drie, waarmee haar werkzaamheden bij de regionale zender officieel van start gaan. Afbeelding: Desiree van der Heiden (foto NPO Radio 2)
  8. David Peeters antwoordde op een discussie van David Peeters in Nederland
  9. Vanaf maandag 6 juli staat bij Nostalgie opnieuw de Summertime Top 1000 op het programma. De themalijst is toe aan de derde editie en brengt acht dagen lang een selectie van duizend nummers die in het teken staan van zomer, vakantie en nostalgische herinneringen. De zender neemt luisteraars mee langs bekende zomerhits uit verschillende decennia. Daarbij staan nummers centraal die voor velen verbonden zijn met vakanties, zonnige bestemmingen en onvergetelijke zomermomenten. Tegelijkertijd loopt ook het Grote Nostalgie Reisbureau door, waarbij luisteraars kans maken op een reis. Tijdens de eerste twee edities eindigde Kaoma met Lambada op de eerste plaats. Of dat nummer ook dit jaar bovenaan staat, wordt duidelijk tijdens de uitzendingen. Andere bekende zomerklassiekers van onder meer Los del Río, Barry White en Los Lobos behoren eveneens tot de kanshebbers voor een hoge notering. Kijkend naar de volledige lijst is Boney M. de meest vertegenwoordigde artiest met zeven noteringen. Gotta Go Home is daarvan de hoogst genoteerde titel. Madonna en Billy Ocean zijn ieder zes keer terug te vinden in de lijst, met respectievelijk Holiday en Caribbean Queen (No More Love on the Run) als hun best genoteerde nummers. De top 10 van de Summertime Top 1000 van vorig jaar: Kaoma – Lambada Los del Río – Macarena Barry White – You’re the First, the Last, My Everything Los Lobos – La Bamba Bryan Adams – Summer of ’69 Lou Bega – Mambo No. 5 (A Little Bit Of…) Las Ketchup – The Ketchup Song (Aserejé) Wham! – Club Tropicana Lorca – Ritmo de la noche Willy Sommers – Laat de zon in je hart De Summertime Top 1000 is vanaf maandag 6 juli gedurende acht dagen te horen bij Nostalgie. De volledige editie van 2025 is terug te vinden via Hitnoteringen. Afbeelding: logo Nostalgie
  10. De Italiaanse autonome provincie Zuid-Tirol zet de afbouw van FM verder voort. Netwerkbeheerder Rundfunkanstalt Südtirol (RAS) heeft eerder dit jaar de laatste zes FM-zenders van het Zwitserse publieke Radio Rumantsch uitgeschakeld. Sindsdien is deze Reto-Romaanse zender in de provincie uitsluitend nog via DAB+ te ontvangen. De uitgeschakelde FM-zenders bereikten nog ongeveer 16 procent van de bevolking, terwijl de digitale dekking inmiddels 99 procent bedraagt. De afbouw beperkt zich niet tot Radio Rumantsch. Ook van de Oostenrijkse publieke radiozenders Ö1, ORF Radio Tirol en Ö3 is een aanzienlijk deel van de FM-zenders inmiddels buiten gebruik gesteld. Deze programma’s blijven voorlopig nog deels via FM beschikbaar, maar RAS heeft inmiddels aangekondigd het analoge netwerk de komende jaren verder te verkleinen naarmate de digitale ontvangst voldoende dekking biedt. Op dit moment is er in Italië nog geen landelijke einddatum vastgesteld voor het uitschakelen van FM. Zuid-Tirol behoort al jarenlang tot de Europese regio’s waar het gebruik van DAB+ het verst is ontwikkeld. Door het bergachtige terrein is digitale radio efficiënter dan een traditioneel FM-netwerk. Met minder zendlocaties kan een groter gebied worden bediend en blijven luisteraars onderweg op dezelfde frequentie luisteren dankzij een zogenoemd Single Frequency Network (SFN). Volgens RAS biedt DAB+ daarnaast ruimte aan een groter aantal zenders, extra informatie zoals programmateksten en afbeeldingen, een lager energieverbruik en een aanzienlijke vermindering van de CO₂-uitstoot. De provincie investeert daarom verder in de digitale infrastructuur. Eerder stelde de provinciale overheid hiervoor al 6,06 miljoen euro beschikbaar. Daarmee wordt het bestaande DAB+-netwerk verder uitgebreid en gemoderniseerd. De bijzondere ligging van Zuid-Tirol speelt een belangrijke rol bij het radioaanbod. Hoewel de provincie deel uitmaakt van Italië, is Duits de meest gesproken taal. Daarnaast zijn Italiaans en Ladinisch officiële talen. Door de historische en culturele banden met Oostenrijk en Zwitserland ontvangen inwoners niet alleen Italiaanse radiozenders, maar ook een groot aantal buitenlandse publieke programma’s. Via het DAB+-netwerk van RAS zijn naast de zenders van de Italiaanse publieke omroep RAI ook programma’s van de Oostenrijkse ORF, de Zwitserse SRG SSR, Duitse publieke omroepen en lokale commerciële stations te ontvangen. Afhankelijk van de locatie hebben luisteraars toegang tot meer dan 55 digitale radiozenders in vrijwel de hele provincie. In de regio’s rond Bolzano, Überetsch en Unterland zijn bovendien nog extra programma’s beschikbaar.
  11. Gisteren
  12. Rob Scheepers stopt met zijn bijdrage De Week in Oneliners in de ochtendshow van Radio 538. De cabaretier maakte vrijdag bekend dat hij na de zomerstop niet meer terugkeert met de rubriek, die jarenlang onderdeel was van de vrijdagochtenduitzending. In het programma werd elke vrijdag om 09:45 uur de actualiteit op humoristische wijze besproken, waarbij uiteenlopende onderwerpen uit politiek, sport en het dagelijks nieuws voorbij kwamen. De rubriek groeide in de loop der jaren uit tot een vast onderdeel van de ochtendshow. Scheepers begon het concept ruim tien jaar geleden bij Radio 8FM en bracht het later naar landelijke radio. In de periode daarna was de rubriek te horen in de ochtendshow op Radio Veronica, waar hij eerst samenwerkte met Giel Beelen en later met Wilfred Genee en Tim Klijn. In 2023 verhuisde het onderdeel mee naar Radio 538. Volgens Scheepers speelt zijn toenemende agenda een belangrijke rol in de beslissing om te stoppen. Door de drukte rondom zijn theatertour ontstond het gevoel dat het onderdeel te veel onder tijdsdruk zou komen te staan. Ook gaf hij aan dat het steeds lastiger werd om de rubriek op het gewenste niveau te blijven maken, waardoor hij besloot ermee te stoppen. De komende weken blijft De Week in Oneliners nog te horen in de ochtendshow. De laatste uitzending staat gepland voor 24 juli, waarna de rubriek verdwijnt uit het programma. Afbeelding: Radio 538
  13. Gijs Alkemade heeft zijn late avondprogramma op Radio Veronica beëindigd. Na ruim een jaar komt er een einde aan het programma ‘Gijs tot laat’, dat hij dagelijks tussen 22:00 en 24:00 uur presenteerde. De laatste uitzending vond gisteravond plaats. Alkemade maakte een jaar geleden de overstap van SLAM! naar Radio Veronica om daar het avondslot te presenteren. Nu geeft hij aan dat het combineren van verschillende werkzaamheden hem te zwaar werd, waardoor hij besluit te stoppen met de reguliere dagelijkse uitzendingen. Volgens Alkemade werd de combinatie van overdag, avond en nachtelijke werkzaamheden op termijn te belastend. Hij geeft aan dat hij merkte dat hij veel rust nodig had in het weekend en daarom een andere balans wil vinden in zijn werk als radiomaker. Hoewel hij stopt met het vaste avondprogramma, blijft Alkemade wel verbonden aan Radio Veronica. Zo blijft hij als invaller en in speciale programma’s te horen. Op zondag 26 juli is hij bijvoorbeeld te horen met het programma ‘De Platenzaak’. Een mogelijke terugkeer naar de late avond in de toekomst sluit hij niet uit. Het is nog niet bekend welke invulling het tijdslot na zijn vertrek krijgt en of er een nieuw vast programma komt of dat er tijdelijk non-stop muziek wordt uitgezonden tussen 22:00 en 24:00 uur.
  14. AVROTROS staat tijdens WorldPride Amsterdam 2026 uitgebreid stil bij thema’s als liefde, identiteit en diversiteit met een combinatie van radio, televisie en online content. De programmering richt zich op persoonlijke verhalen, maatschappelijke context en de zichtbaarheid van de LHBTIQ+ gemeenschap. WorldPride is een internationaal evenement dat elke paar jaar in een andere stad plaatsvindt en wereldwijd aandacht vraagt voor vrijheid, gelijkwaardigheid en de rechten van de LHBTIQ+ gemeenschap. De editie van 2026 wordt voor het eerst in Amsterdam gehouden en valt samen met 25 jaar openstelling van het homohuwelijk. Het thema Unity benadrukt verbinding en samenhang tussen verschillende groepen in de samenleving. AVROTROS vaart tijdens de Canal Parade mee met een eigen boot, ontworpen door beeldend kunstenaar en theatermaker Steef de Jong. Het ontwerp brengt figuren uit de mythologie, de oudheid en het heden samen. De boodschap The Art Of Love Is Timeless staat centraal en benadrukt dat diversiteit in liefde en identiteit door de tijd heen blijft bestaan en dat verschillende identiteiten naast elkaar kunnen leven. Op NPO Radio 2 is tijdens de Canal Parade een speciale live-uitzending te horen onder de naam Vier De Liefde. Het programma wordt uitgezonden tussen 15.00 en 18.00 uur en komt rechtstreeks vanaf de kade in Amsterdam. Presentatoren Carolien Borgers en Tim Op het Broek doen verslag van de parade en bespreken de gebeurtenissen in de stad. Verslaggever Chantal Koolhoven brengt sfeerreportages vanaf de AVROTROS-boot en spreekt met deelnemers en gasten. Naast de radio-uitzending is er een live televisieverslag van de Canal Parade op NPO 1. Splinter Chabot volgt de vaartocht en spreekt met gasten die hun persoonlijke verhaal delen. Presentator Whitney Janssen en dragqueen Sederginne verzorgen het commentaar bij de botenparade, terwijl Johannes Wirix-Speetjens zich onder het publiek begeeft om de sfeer in de stad vast te leggen. Vanuit het EenVandaag-opiniepanel schuift Rozemarijn Lubbe aan om de resultaten van het jaarlijkse onderzoek naar tolerantie richting de LHBTIQ+ gemeenschap toe te lichten. De live-uitzending is te zien op zaterdag 1 augustus om 12.00 uur, gevolgd door een compilatie om 22.00 uur op NPO 3. Naast de uitzendingen wordt ook online aandacht besteed aan het thema met de vierdelige webserie Queer Anthem Gezocht. In deze serie onderzoekt cabaretier en muzikant Gavin Reijnders wat een nummer tot een queer anthem maakt, hoe zo’n lied ontstaat en waarom Nederland relatief weinig grote queer hits van eigen bodem kent. Hij spreekt daarvoor met onder anderen Paul de Leeuw, Merol en Lotte van Eijk en bespreekt ook zijn eigen nummer Geen Geboren Diva, dat een ode vormt aan veerkracht, zelfacceptatie en de queer community. De webserie is vanaf 10 juli te zien op het YouTube-kanaal van AVROTROS. Het nummer Geen Geboren Diva is daarnaast beschikbaar via Spotify. Afbeelding: Tim Op het Broek en Carolien Borgers (foto AVROTROS)
  15. RTV Noord is vanaf maandag 6 juli weer drie weken onderweg met de Rondje Zummerboot. Tot en met vrijdag 24 juli varen verslaggeversduo’s door een groot deel van de provincie Groningen om de verschillende vaargebieden en het landschap vanaf het water in beeld te brengen. De belevenissen zijn tijdens de actieperiode dagelijks live te volgen via televisie, radio, de website en de app van RTV Noord. De uitzendingen zijn iedere werkdag te zien en te horen van 10:00 tot 14:00 uur. Na Noord Vandaag wordt daarnaast elke avond op televisie een uitgebreide samenvatting uitgezonden. Voor de editie van 2026 worden twee boten ingezet. De redactieboot draagt de naam Ranomi, als eerbetoon aan de uit Sauwerd afkomstige olympisch zwemkampioen Ranomi Kromowidjojo. De techniekboot heeft de naam Bauke, vernoemd naar wielrenner Bauke Mollema uit Zuidhorn. Ook het publiek wordt bij Rondje Zummer betrokken. Via een formulier op de website van RTV Noord kunnen kijkers en luisteraars een groet sturen naar de bemanning van de boten. Deze berichten kunnen tijdens de uitzendingen in beeld verschijnen. Daarnaast roept RTV Noord inwoners op om zelf in beweging te komen. Deelnemers kunnen wandelend, fietsend of op het water kilometers maken en deze doorgeven om gezamenlijk gestelde doelen te bereiken. Langs de route is publiek eveneens welkom. Iedere ochtend begint het programma om 10:00 uur met een gezamenlijk muzikaal beweegmoment, waaraan iedereen kan deelnemen. Afbeelding: RTV Noord
  16. Radio Svoboda heeft per 1 juli het uitzendschema van zijn Russischtalige middengolfuitzendingen aangepast. De programma’s zijn sindsdien dagelijks te horen op 1386 kHz van 20:30 tot 23:30 uur Nederlandse tijd. De uitzendingen worden verzorgd via de 75 kW-zender in Litouwen. Door de wijziging is Radio Svoboda teruggekeerd naar de avonduren. Daardoor zijn de doorgiften van de BBC World Service in het Engels en Russisch, die eerder tussen 20:30 en 23:00 uur via dezelfde frequentie werden uitgezonden, voorlopig verdwenen. Ook de aansluitende Roemeenstalige uitzending van Radio Ukraine International tussen 23:00 en 23:30 uur Nederlandse tijd lijkt niet langer via 1386 kHz te worden uitgezonden. Het is nog niet bekend of deze wijzigingen permanent zijn. Tijdens de dagelijkse uitzendingen brengt Radio Svoboda actualiteitenprogramma’s, interviews met deskundigen en opiniemakers en aandacht voor politiek, cultuur en maatschappelijke ontwikkelingen. Ook podcasts en programma’s uit het archief maken deel uit van de programmering. Naast de middengolfuitzendingen blijft de volledige programmering dag en nacht beschikbaar via de website, audiostreams, YouTube, Telegram, podcastplatforms en de mobiele apps voor Android en iOS. Radio Svoboda maakt deel uit van Radio Free Europe/Radio Liberty (RFE/RL), een onafhankelijke mediaorganisatie die wordt gefinancierd met middelen die het Amerikaanse Congres beschikbaar stelt via het U.S. Agency for Global Media (USAGM). De Russischtalige dienst begon met radio-uitzendingen op 1 maart 1953. Tijdens de Sovjetperiode werden de uitzendingen regelmatig verstoord door doelbewuste storingen. Ook in de afgelopen decennia kregen journalisten van Radio Svoboda te maken met beperkingen vanuit de Russische autoriteiten. Ondanks die omstandigheden worden de radioprogramma’s nog altijd uitgezonden. Volgens mediadeskundigen kan traditionele radio, ondanks de sterke groei van digitale media, nog altijd een belangrijke rol spelen bij het bereiken van luisteraars in Rusland, zeker in een omgeving waar de toegang tot onafhankelijke informatie onder druk staat.
  17. Zoek even op radiopedia op zowel navtex als wefax. Dan vind je alle frequenties.

Belangrijke informatie

Door gebruik te maken van deze website ga je akkoord met Gebruiksvoorwaarden, Privacybeleid en Richtlijnen.

Account

Navigation

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen configureren

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.